Yüzü Yuvarlak Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?

Allık sürmek incelik isteyen bir iştir. Yüz şeklini göz önünde bulundurarak allık uygulamak, yüzü olduğundan daha farklı gösterebilir. Bu noktada öncelikle yüz şeklinizi belirlemeniz gerekir. Yüz şeklinizi belirlemek için saçlarınızı arkadan toplayı, ayna karşısına geçmeniz ve aynadaki yansımanızın yüz hatlarını bir göz kalemi ile çizerek yüz şeklinizi belirlemeniz mümkündür.

Yüz şeklinizi belirledikten sonra doğru şekilde allık uygulayarak köşeleri yumuşatmak, sert ifadeyi ortadan kaldırmak, zayıf bir yüz görüntüsü sunmak, yüzü yuvarlak göstermek mümkün olacaktır.

Yüz şekli uzun, köşeli, üçgen ya da oval olan kişiler yüzlerini daha yuvarlak bir görünüme kavuşturmak isteyebilirler. Bu durumda allık kullanmayı bilmek ve allığı doğru kullanmak gerekir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kırılan Allık Nasıl Tamir Edilir?
Buğday Tene Hangi Renk Allık Gider?
Esmerlere Hangi Renk Allık Yakışır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?
Beyaz Tenliler Hangi Renk Allık Kullanmalı?
Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?

Kare Yüz Şekline Göre Allık

Yüzü yuvarlak göstermek için allık kullanırken, kare yüz şeklinin köşelerini yumuşatmak adına, elmacık kemiklerinin hemen üzerine, hafifçe yayarak uygulanmalıdır. Bu şekilde allık uygulamak, yüzü yuvarlak göstermeye ve sert duruşu yumuşatmaya yardımcı olur.

Uzun yüzlü kişiler allık kullanırken yanakların üzerine uygulanması gerekir. Allığı şakaklara doğru uzatmamak gerekir. Aksine, sadece yanaklar üzerine hafifçe dağıtarak uygulanması gerekir. Bu şekilde uygulandığında yüzü olduğundan daha kısa ve yuvarlak göstermek mümkün olur.

Üçgen yüz şekline sahip olan kişiler allığı elmacık kemiğinin üstüne, yuvarlak şekilde uygulamalıdırlar. Böylece köşeli hatların biraz daha yumuşaması ve yüzün yuvarlak görünmesi mümkün olur.Güncellendi: Mayıs 24, 2019