Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Makyaj yaparken ince dokunuşlarla yüzü olduğundan daha ince, yuvarlak ya da köşeli gösterebilirsiniz. Bu makyaj hilelerini doğru uygulayarak etkileyici bir görünüme sahip olmak mümkündür. Bunun için yüz şeklinizi belirledikten sonra yüz şeklinize uygun şekilde makyaj yapmanız gerekecektir. Yüz şekline göre allık nasıl sürülür diye merak edenler için aşağıda detaylı paylaşım bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüzü İnce Göstermek İçin Allık Nasıl Sürülür?
Beyaz Tenliler Hangi Renk Allık Kullanmalı?

Uzun Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Uzun yüz şekli, dikdörtgen yüz şekli olarak da bilinir. Bu yüz şeklinde kare yüz şekline benzese de biraz daha uzun bir yapıya sahiptir. Uzun yüz şeklinde alın ve çene çizgisi geniştir. Yüz şekline göre allık sürmek için uzun yüz şekline sahip olanlar yüzlerini daha oval ve yumuşak hatlı göstermelidirler.

Allık fırçası olarak küçük ve yassı bir fırça tercih edilmelidir. Allığı elmacık kemiklerinden gözlerin dış kısmına doğru uygulamak gerekir. Şakaklara kadar uzanan allık, yüzün daha oval ve yumuşak görünmesini sağlayacaktır.

Oval Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Oval yüz allık nasıl sürülür diye merak eden kişiler bilmelidir ki oval yüz şekli ideal yüz şekli olarak tanımlanır. Diğer yüz şekline sahip olan kişiler allık sürerken yüzü, oval yüz şekline benzetmeye çalışmaktadır. Oval yüz şekline sahip olanlar ise allığı elmacık kemiklerinin üstüne hafifçe uygulayabilirler. Bu uygulama, yüz hatlarının belirginleşmesini ve yüzün boyut kazanmasını sağlar.

Yuvarlak Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Yuvarlak yüz allık nasıl sürülür diye merak eden kişiler çoğunlukla yüzü olduğundan daha ince göstermek istemektedir. Yuvarlak yüze allık nasıl sürülür video anlatımlarla da açıklayıcı şekilde görülmektedir. Yuvarlak yüze allık nasıl sürülmeli aşağıda açıklanmıştır.

Allık fırçasının yassı ve açılı fırça olması doğru bir tercih olacaktır. Yuvarlak yüzlü kişiler bu allık fırçası ile allığı elmacık kemiklerinden şakaklara doğru uygulamalıdırlar.

Kare Yüze Allık Nasıl Sürülür?

Kare yüz şekli genellikle yayvan veya geniş yüz şekli olarak bilinir. Geniş yüze allık nasıl sürülür diye merak eden kişiler için aşağıda açıklamalı olarak paylaşılmıştır.

Kare yüz şekline sahip olan kişiler allığı uygularken yüz hatlarının yumuşamasını sağlamalıdır. Böylece daha feminen bir görüntü ortaya çıkar. Bunun için ince uçlu bir allık fırçası tercih edilmelidir.

Allığı elmacık kemiklerinden kulaklara doğru düz bir hat şeklinde uygulamak doğru olacaktır. Bu uygulama, kare yüz şeklinin sert ve köşeli hatlarını daha yumuşak göstermeye yarar. Böylece yüz şekli olduğundan daha yuvarlak ve ince görünebilmektedir.Güncellendi: Mayıs 24, 2019