İlgi çekici kokusu ile ylang ylang benim en gözde esans yağlarımdan biridir; CO2 çözeltisini de aynı oranda severim. Ylang ylang bazılarının aşırı bulduğu güçlü kalıcı, egzotik bir aromaya sahiptir, ve çok miktarda kullanıldığında baş ağrısı ve bulantıya neden olabilir.

Esans yağı başlıca Afrika’nın doğu sahilleri açıklarında bulunan Madagaskar, Reunion ve Komor Adalarında yetişen Cananga odorata var. Genuina ağaçlarından sarkan çiçeklerin taç yapraklarından damıtılır. Ylang ylangın güçlü cinsel uyarıcı olduğuna inanılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüz Şekillerine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Çene Yapısına Göre Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?
Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?
Kumaştan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Ylang ylang yağı, bitki malzemesinin farklı sürelerde damıtılması ile elde edilen, her biri değişik özelliklerine göre adlandırılan pek çok farklı safhaya veya kısma sahiptir. Üstün kalite veya en üst kalite yağ taç yapraklarının bir saat kadar kısa süre ile damıtılmasından elde edilir ve üst kalite yağ birinci saatten saatler sonrasına kadar toplanan damıtık malzemenin sonucudur.

Bazen bütün gün boyunca damıtılan yağın düşük kaliteli olanları oldukça farklı kalitededirler ve sıklıkla en üst kaliteli yağlara karıştırılmak için kullanılırlar. Ylang ylang yağı sıklıkla Cananga odorata var. Macrophylla’mn çiçeklerinden damıtılan kananga yağına katılır.

Ylang ylang esansı yağı derideki yağ üretimini dengeler, bu nedenle her tip deri için faydalıdır, ama her türlü ev yapımı ürünlerde çok az miktarlarda kullanılmalıdır. Ben yağı ergenlik sivilcesi izleri ve yağlı cilt kremi ve losyonlarına başarı ile ilave ettim.

Aromatik Cilt Bakım Kileri

Kendi cilt bakım ürünlerinizi yaratmak macerasına sarılmadan önce Aromatik cilt bakım kilerinde bulunan 24 yağın hepsini de toplamak için beklemeyin. Birkaç yağ satın alarak etkili bir cilt bakım girişimine başlayabilirsiniz ve zaman içinde koleksiyonunuza ilaveler yapabilirsiniz. İşte bunlar da benim cilt tipi temelindeki önerilerim (aksi belirtilmediği takdirde bütün öneriler esans yağları içindir).

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...