Vazelinin Cilde, Yüze ve Saça Faydaları Nelerdir?

Cilt bakımı için uzun zamandan beri kullanılan vazelin, nemlendirici etkiye sahip olmasıyla fark yaratıyor. Kuru ve çatlaklık sorunu bulunan ellere özellikle uygulanan vazelin, çok kolay bir kullanımı da beraberinde getiriyor.

VAZELİNLE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

Günümüzde baktığımız zaman yaygın olarak cilt bakımında kullanılan vazelin, kozmetik sektörünün de önemli bir parçası olmaktadır. Nemlendirici özelliğiyle birlikte vazelin, cildin her bölgesini besliyor. Çatlak bulunan ve sertleşmeye başlayan dirseklerinize veya ayak topuklarınıza vazelin ile bakım yapabilirsiniz. Hafif bir masajla birlikte vazelini bu bölgelere uygulamanızla etkisini kısa sürede göreceksiniz.

VAZELİNLE KALICI PARFÜM ETKİSİ YARATMAK

Cildinizde parfümün kalıcı etkisinin uzun süreli olmasını istiyorsanız, parfümü sıkacağınız bölgeye çok az miktarda vazelin sürebilirsiniz. Cildinizde parfüm daha fazla süre kalacak ve etkileyiciliğinizi gün sonunda bile koruyacaksınız.

KURUYAN ELLER

Elleriniz için vazelin, nemlendirici ve besleyicidir. Soğuktan yıpranan ellerinize düzenli olarak günlük uygulamanızla birlikte cildinizin çok daha güçlendiğini ve yıpranmadığını göreceksiniz. İçeriğindeki nemlendirici maddeler yardımıyla birlikte Sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

YARALANMALARDA KUSURSUZ CİLT BAKIMI

Çizik, yanık ve kesik yaraları, cilt yapısını bozduklarından dolayı sağlınıza etki etmektedir. Yaralanmalar için kusursuz bir cilt bakımını vazelinle gerçekleştirebilmeniz mümkün. Cildinizdeki deforme olan bölgeye vazelini hafifçe sürdüğünüzde etkisini göstermeye başlayacaktır.

CİLTTEKİ DÖKÜLMELER

Cildiniz pul pul dökülme sorununu sizlere yaşatıyorsa, sizden bakım bekliyor anlamına gelmektedir. Cildinizde meydana gelen dökülmeler için vazelini cildinize düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Her gün cildinizdeki bölgeye masaj yaparak uygulamanızla birlikte cildinizin bir zaman sonra çok az miktarda pullanarak döküldüğünü ardından ise tamamen sorunun geçtiğini göreceksiniz.

YUMUŞAK BİR CİLDE VAZELİNLE KAVUŞABİLİRSİNİZ

Bebeksi yumuşaklıkta bir cilde sahip olmak istiyorsanız, cilt bakımınız için vazelin kullanabilirsiniz. Duştan hemen sonra vücudunuz nemliyken cildinize uygulayacağınız vazelin, vücudunuzun yumuşamasını sağlayacaktır.

MAKYAJ TEMİZLEYİCİ

Vazelin, Makyaj temizlemede oldukça etkili bir üründür. Cildi tahriş etmemesiyle birlikte makyaj temizleme işleminde cilt bakımınızı da beraberinde sağlar. Yüz bölgenizde kızarıklık olmamasını sağlamasının yanı sıra su ile temizliğe nazaran çok daha iyi bir temizlemeyi beraberinde getirmektedir.

SİVİLCELERDEN ARININ

Sivilceler, ciltte istenmeyen problemler olarak karşımıza çıkıyor. 1 kaşık kadar vazelini ve 2 çay kaşığı ardıç katranını bir kap içerisinde karıştırın. Karışımı cildinize uygulayarak hem bakımınızı gerçekleştirmiş olacak hem de sivilcelerden kurtulacaksınız.

BEBEK BAKIMI

Bebeklerin altı sürekli bezlendiğinden dolayı hassas ciltlerinde kızarıklık ve pişik sorunları sıklıkla gözlenebilmektedir. Vazelin; tahriş etmeyen besleyici yapısıyla birlikte, bebeklerin cildinde meydana gelen sorunları gidermektedir. Cildi rahatlatarak yumuşatan yapısı sayesinde bakım işlemi için son derece uygundur.

GÜZEL VE SAĞLIKLI KAŞLAR

Kaş kalemiyle tarayacağınız kaşlara, önceden çok az miktarda vazelin sürebilirsiniz. Hafif vazelin bulunan kaşlarınız, kaş kalemiyle yapacağınız tarama işleminin ardından daha toplu ve güzel bir görünüme kavuşacaklardır.Güncellendi: Temmuz 5, 2019