Turkuaz Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Turkuaz elbise doğru şekilde kombinlendiğinde oldukça şık ve dikkat çekici bir görüntü ortaya çıkacaktır. Turkuaz elbisenin altına giyilmesi gereken ayakkabı, elbisenin modeline göre farklılık gösterebilir. Elbise modeline göre ayakkabı modeli tercih ettikten sonra doğru renk kombinini gerçekleştirmek önemlidir.

Turkuaz elbise altına ayakkabı tercihi yaparken hem uyumlu renklerden giderek romantik ve şık; hem de zıt renklerden giderek canlı ve dikkat çekici bir kombin oluşturabilirsiniz.

Turkuaz ofis elbisesi için babet ya da kapalı topuklu ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Sarı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Pembe Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Mor Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Yeşil Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Kısa turkuaz elbise için kısa topuklu açık ayakkabılar, düz sandaletler ve spor ayakkabıları kullanabilirsiniz.

Yazlık turkuaz elbise için topuklu espadril, düz espadril, topuklu sandalet, düz sandalet, babet bez ayakkabılar tercih edilebilir.

Günlük turkuaz elbise için parmak arası terlik, babet, loafer, bootie, dolgu topuklu ayakkabı ve sneakers modelleri ile rahatlıkla kullanılabilir.

Spor turkuaz elbise modelleri için topuklu sandalet, sneakers, babet ve dolgu topuk ayakkabı modelleri doğru tercih olacaktır.

Turkuaz elbise için ayakkabı tercih ederken yukarıdaki önerileri dikkate alarak doğru kombini elde edebilirsiniz. Turkuaz elbise ile kullanılabilecek pek çok ayakkabı rengi bulunmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

Turkuaz ayakkabı

Turkuaz elbiseyi turkuaz ayakkabı ile kombinleyerek sade ve net bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu kombinde kullanacağınız çantayı rose gold, yavruağzı ya da gümüş renklerde tercih edebilirsiniz.

Lacivert renk ayakkabı

Turkuaz elbisenin altına lacivert ayakkabı da tercih edilebilir. Bu kombin ile ton sür ton tasarım elde edebilirsiniz. Aksesuarlarınızı mavi tonlarında tercih etmeniz mümkün olacaktır.

Antrasit renk ayakkabı

Antrasit renk ayakkabı turkuaz elbisenin altında oldukça dikkat çekici ve zarif duracaktır. Şık bir davet için turkuaz renkli uzun elbisenin altına antrasit stiletto tercih etmek doğru olacaktır.

Yavruağzı renk ayakkabı

Turkuaz rengi elbiseyi yavruağzı ayakkabı ile daha canlı ve dinamik hale getirebilirsiniz. Bu soft renkler yaz aylarında vazgeçilmeziniz olacaktır.

Beyaz renk ayakkabı

Turkuaz elbiseyi kombinlerken beyaz ayakkabılardan da yararlanabilirsiniz. Beyaz sandalet ve beyaz sneakers ayakkabılar elbisenin modeline göre tercih edildiğince şık bir görüntü sağlar.

Dore renk ayakkabı

Turkuaz elbiseyi dore ayakkabıyla kombinleyerek oldukça dikkat çekici ve şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu kombin ile özel davetlere, iş yerine veya şık bir akşam yemeğine katılmanız mümkün olacaktır.

Rose gold renk ayakkabı

Turkuaz elbiseleri rose gold ayakkabıyla da kombinleyebilirsiniz. Bu seçenek oldukça şık ve zarif bir görüntü oluşturur. Turkuaz, kısa elbisenin altına rose gold stiletto giyerek şık bir davete katılmanız mümkündür.

Nude renk ayakkabı

Turkuaz elbiseyi nude ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz. Nude renk ayakkabılar tüm elbiselerle olduğu gibi turkuaz elbiseyle de uyum sağlayacaktır. Özellikle gösterişli olan elbiseleri nude ayakkabılarla dengelemek mümkündür.

Pudra renk ayakkabı

Turkuaz elbiseyi pudra ayakkabılarla kombinleyerek dengeli ve orantılı bir görüntü oluşturabilirsiniz. Bu kombin hem canlı hem de zarif bir görüntü sağlar.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabılar da turkuaz elbiseler için oldukça uyumlu tercihlerdir. Turkuaz elbiseyi gümüş renkli bir ayakkabı ile kombinleyerek hem şık hem de zarif olabilirsiniz.

Bej renk ayakkabı

Bej renkli bir ayakkabı ile turkuaz elbiseyi tamamlamak çok doğru olacaktır. Bu kombin hem zarif hem de sade bir görüntü sağlar.

Buz mavisi renk ayakkabı

Buz mavisi ayakkabı ile turkuaz elbiseler oldukça uyumlu olacaktır. Bu kombinde tercih edeceğiniz aksesuarlar turuncu, mercan, yavruağzı, kırmızı gibi renklerde olabilir.

Su yeşili renk ayakkabı

Su yeşili ayakkabılar da turkuaz elbiselerle kullanılabilir. Romantik ve uyumlu bir görüntü oluşturan bu kombin, taşlı aksesuarlarla zenginleştirilebilir.

Sarı renk ayakkabı

Sarı renk ayakkabı turkuaz elbise ile oldukça dikkat çekici bir görüntü oluşturur. İlgi çekmeyi seven ve şık olmak isteyen kadınlar turkuaz ile sarının uyumunu kullanmayı deneyebilirler.Güncellendi: Mayıs 23, 2019