Trend Kadın

Ton Balığı Kilo Verdirir mi: Ton Balığıyla Zayıflama Diyeti

Kilo vermek için pek çok diyet planı vardır. Ancak kimi diyetler kişinin sağlığına zarar verebilir. Bu nedenle daha sağlıklı beslenmeye dayalı diyetlerin yapılması önerilir. Bu diyetler arasında 3 gün süren ton balığı diyeti en etkili diyetler arasındadır. En fazla 10 kiloya kadar verilebilir.
3 günlük diyet, ton balığının kimyasal çözümleme ilkesine dayanmaktadır. Ancak bu diyetin 3 gün ile sınırlı kalması gerekir. Daha uzun sürmesi durumunda tehlikeli olabilir ya da anemi gibi sağlık sorunlarına neden olabilir.

Ton balığı ile zayıflama: 3 günlük ton balığı diyeti planı:

Diyet içerisinde baharat olarak sadece tuz ve biber kullanılması tavsiye edilir. Aynı zamanda ton balığına alerjisi olan kişilere bu diyet tavsiye edilmez. Herhangi bir alerjik geçmişi olan kişilerde de dikkatli uygulanması; belirtiler görüldüğü takdirde bırakılması önerilir. Herhangi bir kalp rahatsızlığı ya da başka bir sağlık sorunu nedeni ile diyet uygulayan kişilerce kullanılmamalıdır. Ayrıca diyet boyunca bol bol su tüketilmelidir. Günde 8 ila 10 bardak su tüketilebilir.

Ton balığı yiyerek zayıflama

Gün 1

Kahvaltı:
– Bir fincan siyah çay ya da kahve
– Bir dilim kızarmış ekmek
– İki çay kaşığı fıstık ezmesi
– Yarım greyfurt ya da ananas

Öğle Yemeği:
– Bir dilim kepek ekmeği
– 2 çay kaşığı fıstık ezmesi
– 1 fincan siyah çay ya da kahve
– Yarım fincan ton balığı

Akşam yemeği:
– Küçük bir elma
– 1 bardak taze fasulye
– 1 porsiyon tavuk göğsü
– 1 fincan şeker pancarı
– 1 kase dondurma olmadan.

Gün 2

Kahvaltı:
– 1 dilim kızarmış ekmek
– Haşlanmış ya da kızartılmış 1 adet yumurta
– 1 fincan siyah çay ya da kahve
– Yarım muz ya da yarım greyfurt

Öğle Yemeği:
– 1 fincan kahve ya da çay
– Ton balığı
– 6 kraker
– 1 su bardağı portakal suyu

Akşam yemeği:
– 1 bardak brokoli
– Yarım muz
– Yarım fincan havuç
– 2 hot dog ve yarım fincan düşük yağlı dondurma

Gün 3

Kahvaltı:
– Siyah çay ya da kahve
– Elma
– 5 kraker
– Biraz kaşar peyniri

Öğle Yemeği:
– 1 adet haşlanmış yumurta
– Bir dilim kızarmış ekmek

Akşam yemeği:
– 1 bardak karnabahar
– 1 su bardağı ton balığı
– Yarım fincan düşük yağlı dondurma
– Yarım kavun

Ton balığı diyeti vücudun normal işleyişini etkilemez. Oldukça düşük kalorili bir diyettir. Bu diyet planı ile birlikte her gün multi vitamin tabletleri alınabilir. Ancak bu takviyeler kullanılmadan önce mutlaka dozaj hakkında bir doktora danışılmalıdır. Takviyeler vücutta vitamin ve mineral eksikliğini büyük ölçüde engeller. 3 günlük diyet planı böylelikle temel besin kaybı olmadan hızlı kilo kaybı sağlar.

Üç günlük ton balığı diyeti ile hızlı kilo kaybı mümkündür. Ancak herhangi bir yan etkisi olduğunda ya da alerjik reaksiyonlara sebep olduğunda diyet bırakılmalıdır.

Ayrıca diyet sırasında şeker, tuz ve un tüketimi sınırlandırılmalıdır. Mümkünse hiç tüketilmemesi tavsiye edilir. Ayrıca çok yağlı besinler ve tatlılar da tüketilmemelidir. Kahve ve çay tüketimi diyette belirtilen oranda olmalıdır. Diyet boyunca sıvı alımının artırılması önerilir. Günde 2 ya da 3 litre su içilebilir. Suyun yanı sıra taze sebze ve meyve suları da tüketilebilir.

Diyet yaparken ton balığı tüketilse de diğer besinler de tüketilir. Ancak yine de ton balığı diyetinin uzun süre yapılmaması gerektiği unutulmamalıdır. Uzun süre yapıldığında bazı vitamin ve besin eksikliklerine neden olabilir. Bazı durumlarda anemi yani kansızlık da görülmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.