Tişört Üstüne Gömlek Giyilir mi?

Hadi biz bizeyiz. Tişört üstüne gömlek çektin mi bir havalı haller geliyor dimi üstüne? Heh işte o havalı haller gelmeden önce bu yazıyı yazayım dedim. Gömlek altı tişört meselesinde dikkat edilmesi gereken noktalar var. Yani tişörtünü giyip üstüne de gömleği attın mı bir anda kombinlerin efendisi olmuyor o kombin.

Bir kere belirtmem gereken önemli bir nokta var. O gömlekle tişört birlikte giyiliyorsa aşırı salaş, sokak stili bir hava içindesin demektir. İşte toplantıydı, kız istemeydi, ilk buluşmaydı falan, havada bulut bu kombini hepten unut.

Neyse Gömlek içine tişört giymeye kararlıysan hala sırasıyla izlemen gereken adımları ve temel kuralları aşağıya bırakıyorum:

Üstündeki olmuş sanıyorsun ama üzülerek söylüyorum ki bizimle değilsin…

Tişört Üstüne Gömlek Giymenin Püf Noktaları

Kural1: İşe giderken falan giydiğin beyaz poplin gömleğini bu işe karıştırma. O gömlek casual (günlük ) tarzda bir gömlek olmalı (kot gömlek, ekoseli gömlek vs.).

Kural 2: Gömlek bol kesim gömlek olmalı. Niye? Çünkü altında tişört giyecek yeterli bir alan lazım. Slim fit kıvamında gömlek giyersen kundaklanmış bebek misali hareket edemezsin. Bize hareket alanı lazım.

Kural 3: Tişört üstüne gömlek giymekte kararlıysan hala gömlek boyu da mühim mesele. Gömlek tişörtten asla ve kat’a kısa olmamalı.

Kural 4: Bu kural elzem değil ama göz zevkim bana diyor ki gömlek altına tişört giyeceksen o tişört yuvarlak yaka olmasın. Hele ki bir de beyazsa fanila gibi duruyor. V yaka tişört seçersen daha iyi olur.

Kural 5: Kısa kollu gömlekleri ne klasik, ne salaş kombinlerinde kullanma. Uzun kollu gömleğinin kollarını kıvır ve bütün düğmelerini aç ki tişört gözüksün.

Yandaki karizmatik abi! Kısa kollu gömlek giydin bari tişörtü düz renk seçseydin. Desen cümbüşünden fotoğrafa 3 saniyeden fazla bakamıyorum.

Bunlar haricinde renk uyumu, desen uyumu önemli konu. Orada göz zevkin en önemli kılavuzun olacak zaten. Benim söyleyeceğim deseni sadece bir yerde kullanman. Yani mesela gömlek desenliyse tişört düz olsun.

Tişört Gömlek Kombinleri

Güzel giyince hava 1500 tabi.

Gömlek içine tişört kombinasyonunda en sevdiğim hafif kıvrılmış paçalarla spor pantolon modelleri. Kot pantolon, chino, hatta şort giyebilirsin. Paça kıvırmayı sevmiyorsan da olur. Ama salaş imajına yakışacak bir detay bence dene.

Ayakkabı olarak süet bir bot veya spor ayakkabı olabilir. Daha asi bir duruş için seni postal giymeye davet ediyorum.

Aksesuar olarak tarzı havaya uçuracak detay güneş gözlüğü. Gözlük haricinde saat, kolye, bileklik falan kombinine göre bir ayar çekersin zaten.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...