Slim Fit Gömlek Ne Demek?

Slim fit gömlek ne demek açıklığa kavuşturalım. Öncelikle bu yazıyı yazmama vesile olan ve” Utanmasam slim fit gömlek ile uyurum” diyen göbekli slim fit sever arkadaşıma buradan selam olsun.  Slim fit gömlek giymek  için vücut ölçülerinin uygun olması lazım azizim; ayrıntılara geleceğiz.

“Slim fit nedir?” sorusunun cevabını kısaca şöyle veriyorum: slim fit gömlekler dar kesim ve vücuda oturan dar kalıp gömleklerdir.

Yukarıdaki görseli açıklayıcı olması adına hazırladım. Soldan sağa doğru gidildikçe gömlek kesimleri bollaşıyor. Extra slim en dar olanı. Bu arada dar kesim gömleklere trim veya fitted kesim de deniyor.

Slim Fit Gömlek Nasıl Giyilir?

Söylediğim gibi slim fit gömlekler dar kesim gömlek modelleridir ama Altını altını çizmem gereken bir konu var. Bedeninden bir iki beden küçük gömlek giyince slim fit gömlek giymiş olmuyorsun. Üstünde düdük gibi duran, bedeni küçük gömlek giymiş oluyorsun. O konuya dikkat çekeyim dedim.

Slim fit gömlekler, kolları dar, omuza ve bele oturan gömleklerdir. Adeta vücudunu ikinci bir deri misali sarar sarmalar. Sırt kısmında pensleri vardır.

çok resmi bir gömlek modeli değildir. Takım elbise altına falan, pek önermiyorum.Klasik pantolonlarla ceketsiz giyeceksen güzel bir alternatif. Kot üstüne de ister pantolon içinde ister gömlekler fora pantolon dışında da giyilebilir.

Hangi Vücut Tipleri Slim Fit Gömlek Giymeli?

Slim fit gömlek giymek için, fit bir vücuda sahip olmak gerek. Öyle göbek falan varsa slim fit gömlek giyip göbeğini milletin gözüne gözüne sokma. “Millete ne benim göbeğimden?” deme. Görsellik bir yana, düğmeleri göbeğinden patlamak üzere olan bir gömlek ile rahatta edemezsin zaten.

Bir de beldeki simit dediğimiz yağ fazlalığı olayı var tabi. Eğer simitlerin varsa dar kalıp gömlekler sana göre değil demektir.

Genelde Türk erkeğinin kas yaptım dar giymeliyim düşüncesi, slim fit gömleklerde dikkat edilmesi gereken bir konu. Özellikle çok geniş omuzlu ve geniş kolluysan, slim fit giyinirken aşırı dikkatli olman gerek. Aksi taktirde, mumyalanmış gibi hareket edemez halde gezinmek zorunda kalırsın.

Üst bedeni uzun bide hani şu plaj vücudu dediğimiz vücut tipine sahipsen, formal bir ortama da gitmiyosan dar kalıp gömlek modellerini gönül rahatlığıyla giyin giydirin efendim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...