Siyahın asaleti takım elbisenin klas duruşuyla birleşince karizman atom bombası kıvamında demektir. Siyah takım elbise kombini yapmak basit gibi dursa da aslında takım elbisenin içine hangi renk gömlek, kravat uyumu ayakkabısı derken iş sarpa sarmıyor da değil hani.

Şu yeryüzünde siyaha uymayan renk neredeyse yok. Bu sebeple siyah takım elbise kombini yaparken referens alacağın nokta takım elbisenin tarzı. Daha sonra gömleği, kravatı ve ayakkabıyı kombine kondururuz; korkma.

Klasik Siyah Takım Elbise Kombini Nasıl Yapılır?

Dikkatlice okudun mu bilmem ama takım elbisenin tarzı önemli demiştim. Eğer bahsettiğin klasik bir siyah takım elbiseyse şayet yolumuz klasik yol demektir. Mesela gömlek renklerinden en klasik olanı olan beyaz gömlek ilk tercihin olsun. Uçuk mavi ve pembe gömlekler de siyah takıma iyi gider.

Siyah takım beyaz gömlek için problem yok. İçinde siyah ve beyaz olsan bir kombine üçüncü renk olarak her renk uyar (kırmızı, siyah, gri, hardal vs. ). Yani kravat seçimi paşa gönlüne kalmış.

Uçuk mavi gömlek seçtiysen de benim tavsiyem bordo veya içerisinde mavinin koyu tonları ve siyah rengini barındıran desenli kravatlar.

Eğer ki uçuk pembe bir gömlek seçtiysen de mürdüm, bordo, gri pembe desenli kravatlar kombini uçurur. Yine de yazdığım önerileri bir de görsel olarak koyuyorum; kafada canlandırmak kolay olsun.

Tek seçenekler bunlar değil elbette. Hayal gücüne ve göz zevkine göre ekle, çıkar sen.

Siyah takım elbise içine siyah gömlek bir diğer alternatif. Baştan aşağı siyah giyen erkek karizması denilen bir şey duydun değil mi? Neyse siyah gömlekler yukarıda saydığım üç renge göre daha günlüktür; aklında bulunsun. Kusura bakma gömlek kravat uyumu meselesi beni kesmedi diyorsan hala şuraya zıplayabilirsin; renk desen cümbüşü var.

Siyah Takım Elbiseyle Hangi Ayakkabı Gider?

Klasik kombinler için siyah takım elbise altına siyah ayakkabıdan başka bir renk giyip kombini kastırmaya gerek yok. Siyah takım resmiyetine ancak siyah ayakkabı eşlik edebilir. Daha spor tarzda siyah takım elbise kombinleri içinse durum esnetilebilir.

Spor Tarzda Siyah Takım Elbise Kombinasyonları

Geldik Alice Harikalar Diyarına. Burada takım elbise içine gömlek giymek istemiyorsan tişört giyersin mesela. Renk desen seçeneğin daha çoktur. Siyah klasik ayakkabıdan başka oluru yok bu işin dediğim ayakkabı meselesine spor ayakkabılar da dahil olabilir.

Resmi olmayan, spor takım elbiseden kastım nedir açıklığa kavuşturayım. Mesela pamuk veya keten takım elbiseler günlük ve spor tarzda takım elbiselerdir. İçine tişört, altına deri bir sneakers ile ateş edersin.

Veya o kadar spor olmak istemiyor ve işin suyunu çıkarmayalım diyorsan, daha spor tarzda bir gömlek seç ve kravat takma mesela. Altına da tokalı veya makosen model, bordo veya açık kahverenginde bir ayakkabı seçtin mi havan tavan (güzel kafiye oldu).

Siyah takım elbise kombini yazımın son demlerine geldik. Artık vay efendim takımın içine hangi renk gömlek ve kravat diye düşünmezsin. Zaten arada ayakkabı meselesini de çözdük; derdimiz tasamız kalmadı. Diyeceklerin varsa iletişim veya yorum bölümünden dürt; bir klavye kadar uzağındayım nihayetinde.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...