Siyah Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Siyah kumaş pantolon, siyah keten pantolon veya siyah kot pantolonlar günlük hayatın vazgeçilmez parçaları arasındadır. Çoğunlukla kış aylarında sıkça tercih edilen siyah pantolonlar, bahar ve yaz aylarında da şıklığı yakalamak adına tercih edilebilmektedir. Bu pantolonu doğru renklerle kombinleyerek şık ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Peki, siyah pantolonu hangi renk ayakkabı ile giymek gerekir?

Siyah pantolonlar iş hayatının ve sonbahar ve kış günlük kullanımının vazgeçilmez tercihleri arasındadır. Siyah pantolonları beyaz, lacivert ve kahverengi ayakkabılarla kombinlemekten kaçınmak gerekir. Bu pantolonu kombinlerken tercih edilmesi gereken ayakkabı renkleri aşağıda yer almaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Keten Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?
İspanyol Paça Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?
Bol Paça Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Gri renkli ayakkabılar siyah pantolonlarla risk almadan kombin yapmak için oldukça idealdir. Tercih edeceğiniz ayakkabının modeli, pantolonun tarzı ile uyum sağlamalıdır. Gri ayakkabılar, hem sade hem de şık bir görüntü elde etmenizi sağlayacaktır.

Siyah ayakkabılar birçok pantolonla olduğu gibi siyah pantolonlarla da uyum sağlamaktadır. Siyah pantolonun altına siyah spor ayakkabı, siyah stiletto, siyah babet ya da siyah dolgu topuk giyerek oldukça şık ve sade bir görüntü elde edebilirsiniz.

Siyah renkli pantolonlar pudra rengi ayakkabılarla rahatlıkla kombinlenebilir. Şık bir akşam yemeği ya da iş toplantısı için siyah pantolonun altına siyah stiletto tercih etmek oldukça doğru olacaktır. Bu renk kombinini günlük hayata uyarlamak da mümkündür.

Siyah renk pantolonu nude ayakkabı ile kombinlemek risksiz bir tasarım oluşturacaktır. Hem şık hem de sade bir tasarım için nude ayakkabılar tercih edilebilir. Pantolon altına hangi renk ayakkabı giyileceği konusunda kararsız kalan kişiler nude renk ile kombin yapabilirler. Gözü yormayan ve şıklık kazandıran bu kombin, doğru ayakkabı modeli ile tasarlandığında daha da zarif olacaktır.

Siyah pantolonu leopar veya yılan derisi dokulu ayakkabılarla kombinlemek de oldukça şık bir görüntü kazandıracaktır. Desenli ayakkabıları siyah pantolon ve tek renk bluzla kombinleyerek dikkati ayakkabıya çekmek mümkün olacaktır.

Siyah pantolonlar birçok ana ve ara renklerle uyum sağlayabilecek parçalardır. Siyahin mor ile uyumu da oldukça yumuşak ve dikkat çekicidir. Bu nedenle siyah pantolonu mor bir ayakkabı ile kombinlemek doğru bir tercih olacaktır.

Siyah pantolonlar pastel yeşili ayakkabılarla da oldukça hoş bir uyum sergiler. Bu kombini hem günlük hayatta hem de iş hayatında kullanmak mümkündür.

Siyahın en çok yakıştığı renklerden biri de hardaldır. Hardal renkli bir ayakkabı siyah pantolon altında oldukça şık ve canlı duracaktır. Gözü yormayıp dikkat çekmeyi başaran bu kombin iş hayatında da günlük kullanımda da tercih edilebilir.

Siyah Pantolon Kombinleri

Siyah pantolonu kombinlemek için yukarıdaki renklerden destek almak işinizi kolaylaştıracaktır. Siyah pantolonun tasarımı İspanyol paça ise platform topuk, stiletto ya da topuklu bot kullanarak kombin yapmak yerinde olacaktır. Böylece bacak boyunun olduğundan daha uzun ve ince görünmesi de mümkün olur. Pantolonun paça boyu ayakkabıyı kapatacak uzunlukta olmalıdır.

Siyah pantolonun altına stiletto gibi topuklu ayakkabılar da giyilebilir. Bunun için bol paça ya da dar paça pantolon tercih edilebilir. Stiletto ayakkabı modeli hemen her siyah pantolonla uyum sağlayabilmektedir. Bu kombini zarif bir bluzla tamamlayarak şık bir akşam yemeğine de çıkabilirsiniz.

Siyah pantolonların altına düz ayakkabı tercih etmek isteyen kişiler skinny, skinny ankle, mom jeans, boyfriend gibi pantolon modellerini tercih edebilirler. Paça kısmının dar olması, düz ayakkabıların kullanımını kolaylaştırır. Loafer, spor ayakkabı, babet, espadril gibi ayakkabılar bu pantolonlarla rahatlıkla kullanılabilir.Güncellendi: Mayıs 23, 2019