Sivilceli Yüze Fondöten Nasıl Sürülür?

Fondöten kullanarak pürüzsüz ve estetik bir cilde sahip olmak mümkündür. Cildinde sivilce olan kişiler, fondöten kullanımında bazı konulara dikkat ederek daha doğal bir sonuca sahip olabilirler. Bunun için öncelikle akneli ciltlere uygun bir fondöten tercihi yapmak gerekir. Köpük fondötenler ve pudra fondötenler akneli ve yağlı cilt tipleri için uygundur. Makyaj yapmadan önce ciltteki fazla yağı ciltten uzaklaştırmak gerektiği unutulmamalıdır. Bunun için cilt tipine uygun bir temizleme ürünü kullanılmalıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Buğday Tenliler Hangi Renk Fondöten Kullanmalı?
Açık Renk Fondöten Nasıl Koyulaştırılır?
Loreal True Match Fondöten Hangi Cilt Tipine Uygun?
Transparan Fondöten Ne İşe Yarar?
Yağlı Ciltler Nasıl Fondöten Kullanmalı?
Pata Krem Fondöten Nasıl Sürülür?
Hangi Fondöten Cilde Zarar Vermez?

Sivilceli ciltlerin de nemlendirilmeye ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Cildi uygun bir temizleme ürünü ile temizledikten sonra, hafif yapılı bir nemlendirici kullanarak nemlendirmek gerekir. Daha sonra güneş koruyucu bir krem sürülmesi gerekir. Eğer kullanılacak olan fondöten SPF içeriyorsa bu durumda güneş koruyucu krem kullanmaya gerek yoktur. Cildi makyaja hazırlamak için makyaj bazı kullanmaya özen göstermek gerekir.

Ciltteki sivilceleri ve kırmızılıkları en doğru şekilde kapatmak için yeşil renkli kapatıcılar tercih edilmelidir. Kırmızının kontrastı olan yeşil, ciltteki kırmızılıkların üzerine sürüldüğünde kırmızılığın nötrlenmesi sağlanır. Bu sebeple sivilcelerin üzerine yeşil kapatıcı uygulanmalı ve ardından ten rengindeki kapatıcı sürülmelidir.

Kapatıcı işlemi uygulandıktan sonra fondöten uygulaması yapılır. Bunun için pudra fondöten ya da köpük fondöten tercih edilebilir. Fondöteni makyaj süngeri ya da makyaj fırçası ile uygulamak mümkündür. Fırça ve süngerin düzenli olarak temizlenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Fondöteni cilde sabitlemek ve yağ üretimini dengelemek için fondöten üzerine pudra uygulanabilir.Güncellendi: Mayıs 24, 2019