Kaşlar nasıl kalınlaşır? Kaşlar alına alına artık incecik hale gelir. İnce hale gelen kaşı kalınlaştırmak zordur. Bu durum aynı “fazla olsun eksik olmasın” deyimi gibidir.

Kaş yapısı kendiliğinden şekilli ve düzgün görünen bayanlara biz doğuştan şanslı diyoruz.

İnsanların karşılıklı diyalogları esnasında ilk dikkat çeken bölgelerden bir tanesi kaşlardır. Kalın kaşlı olan bayanlar istedikleri an kaşlarını inceye çevirebiliyorlar. Ancak ince kaşlı bir kaş yapısına sahip olan bayanlar ise kalın kaşa dönmesi zor oluyor.

BUNLARI DA OKUMALISIN
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Senelerdir devam eden kalın kaş modası , 2019 yılında da devam ediyor. Bu yazı kalın kaş modasına uydurmak için neler yapmamız gerekeceğini, kalın kaş nasıl elde edilir sizlere bilgi verelim.

Kalın kaşlar için kaş kitleri

Genel olarak kuaför ve makyözlerin kullandığı ve makyaj hilelerinden birisi olan kitleri , ince kaşlı bayanlar kullanarak kaşlarına şekil verebilirler.

Kalın kaş için kaş kalemi nasıl kullanılır?

Kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsanız en pratik yöntemlerden bir tanesi kaş kalemi kullanmaktır. İlk olarak kaşlarınızı kaş tarağı ile tarayın ve tarama sonrasında boşluk olan yerleri kaş kalemi ile doldurun. Ardından kaşlarınızı tekrar kaş kalemi ile tarayın ve boş kalan yerlerin üzerinden tekrar geçin.

Bu işlemden sonra kaş kitini kullanabilirsiniz. Kaş kitinde iki ayrı renk bulunur. Bu renklerden bir tanesi koyu renk diğeri ise açık renk olur. Bu iki rengi kullanarak kaşlarınızı kaş kiti ile şekillendirebilirsiniz.

Kaş kitini kaş altından kullanmaya başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Kaşların daha doğal gözükmesi sağlayacaktır.

Kaş Boyası ile kalın kaş nasıl yapılır?

Kaşlarınızı kaş boyası ile boyadıktan sonra kaşlarınızdaki boyanın dağılmasından korkuyorsanız kaş spreylerinden yararlanabilirsiniz. Bu şekilde kaşlarınız daha kalın gözükecek ve istediğinize kavuşabileceksiniz. Ancak yatmadan önce muhakkak kaş spreyinizi temizlemeyi ve çıkartmayı unutmayın.

Kaşların gürleşmesi için ne yapılmalı

Kaşlarınızı kalınlaştırırken kullanacağınız renk mutlaka kaşınızın bir ton açık rengi olması gerekmektedir. Bu renk durumunu dikkate alırsanız kaş kalınlaştırma işleminde daha başarılı ve daha doğal kaş görünümüne sahip olabilirsiniz.
Kaşlarınızın kesinlikle uç kısımlarına dokunmamalı ve uzunluğunu değiştirmemelisiniz. Aynı zamanda kaşlarınızın uzun gözükmesi için uçlarını kalemle boyamayın. Boyamanız durumunda doğallığı bozulacaktır.
Eğer kaşlarınızı belirginleştirmek istiyorsanız kaşlarınızın alt kısmına aydınlatıcı sürebilir ve kaşlarınızı daha çok ortaya çıkartabilirsiniz.
Sizlere bahsettiğimiz uygulamaların dışında bazı kadınlar güzellik merkezlerinde kalın kaş uygulaması yaptırıyorlar. Ancak bizim tavsiyemiz bu uygulamadan uzak durmanızdır. Bunun nedeni ise kalın kaş uygulamasının kaşları normal renginden uzaklaştırmasına neden oluyor. Mesela siyah boyanmamış bir saç ile boyanmış saç kadar bir renk farkı oluyor ve enteresan görünümler oraya çıkabiliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...