Seyrek Kaşlar Nasıl Gürleşir?

Kaşlarınız seyrek ve boşluklu ise ve bu problem doğuştan gelen bir durum değilse siz de yanlış kaş alımı sonucu mağduriyet yaşayan binlerce kadınımız gibisiniz diyebiliriz. Kaş alımı oldukça hassas bir iş olup, özellikle yanlış kaş alımı sonucu kaşı küstürmek ve kaş yapısında oluşacak buna bağlı bozulmalar size ömür boyu mağduriyet yaşatabilir ve istediğiniz görüntüyü hiç bir zaman elde edemeyebilirsiniz. Bu nedenle öncelikle bilinmesi gereken en önemli nokta kaşlarınızı doğru şekilde ve ölçülü kaş alımı yapabilen birine eman etmeniz.

Peki seyrek kaşlar nasıl gürleşir? Bu sorunun yanıtı öncelikle kaşlarınızla oynamayı ve onları gereksiz ve orantısız şekilde inceltip kaşlarınızda oyuklar açmayı bırakın. Bırakın kaşlarınızın kendi doğal formuna geri dönmeye çalışsın ve uzasın. Özellikle kaşlarınızın boyunun uzaması seyrek kaşlı kişilerde boşluklu görüntünün azalmasına hatta yok olmasına imkan verebilmektedir ki bunun için yapılması gereken kaşa gereksiz müdahaleden kaçınmaktır.

Seyrek kaşlar nasıl gürleşir ve toparlanır?

Seyrek kaşlar nasıl gürleşir ve toparlanır sorusunun bir diğer yanıtı ise kaş boyu kısaltma uygulamasının yanlışlığında gizli. Kaş seyrelmesinin en önemli bir diğer nedeni bir çok kuaför ve güzellik salonunda kaş alımı ve inceltilmesi sonrası kaşların boylarının makas yardımıyla kısaltılması ki en yanlış uygulamalardan biri de budur. Kaş boyunu düzenli olarak makas yardımıyla kısaltmak kaşlarınızın uzamasına engel olduğu gibi kaş kalitenizi de bozar ve kaşlarınızda seyrelme ve dökülme başlar.

Böyle sorunlar yaşamamak adına kaşlarınızı makasla kısaltmayı deneyen uygulayıcılarınızı engellemeli eğer buna uzun bir süre izin verdiyseniz de artık yaptırmayı bırakmalısınız. Bu süreçte kaşlarınızı almayı da bir süre unutmalı, kesinlikle incelttirme yönünde müdahale ya da uygulamalara izin vermemelisiniz ki kaşlarınız kendi orijinal görünümlerine kavuşabilsin.

Seyrek kaşlar nasıl gürleşir, bitkisel bir çözüm var mıdır?

Seyrek kaşlar nasıl gürleşir noktasında bitkisel çözüm önerisi ise argan yağı kullanımıdır. Kaş kılları da saç kılları gibi bir yapıya sahip olduğundan argan yağı kaşlarınızın hem hızlı uzamasını hem de güçlenmesini sağlayacaktır. Böylece seyrelmiş olan kaşlarınızı gürleştirebilir daha doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kaş fırçasıyla haftada 2 gün seyrelmiş kaşlarınıza argan yağı uygulaması yapmak kısa sürede doğal görünümünüze kavuşmanıza yardımcı olacaktır.Güncellendi: Haziran 29, 2019