Sarı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Sarı elbise tercih edeceğiniz bir ayakkabı ile çok daha şık ve dikkat çekici olabilir. Bu elbiseyi doğru şekilde kombinleyerek elegan bir görüntü elde etmek istiyorsanız aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Sarı elbise altına ne renk ayakkabı giyilir sorusu oldukça merak edilen konular arasındadır. Sarı doğal bir renk olarak kabul edilir. Bu nedenle daha çok doğal renklerle kombinlenmesi daha uyumlu bir görüntü oluşturacaktır. Sarı elbisenin altına giyilecek ayakkabı modellerinin renk alternatifleri aşağıda sıralanmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Fuşya Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Bordo renk ayakkabı

Bordo ayakkabı rengi sarı elbiselerle oldukça uyumlu alternatiftir. Düz kesim ve sade bir sarı elbisenin altına bordo stiletto ya da açık topuklu ayakkabı giyerek oldukça şık ve ilgi çekici bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Bej renk ayakkabı

Bej, ekru ve fildişi gibi renklerin hemen her elbise ile yakıştığı bilinmektedir. Sarı elbiselerle de oldukça uyumlu bir görüntü oluştururlar. Bu renk ayakkabılar, odak noktasını elbiseye çekerler ve yıldız parçanın elbise olmasını sağlarlar.

Nude renk ayakkabı

Nude ayakkabılar da birçok elbise ile rahatlıkla kombinlenmektedir. Sarı elbiseyi nude ayakkabılarla kombinlemek oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Dore renk ayakkabı

Sarı elbiseyi yine aynı tonlardaki bir dore ayakkabı ile kombinlemek de mümkündür. Özellikle gösterişli ve detaylı bir sarı elbiseyi daha dengeli hale getirmek için dore ayakkabılar tercih edilebilir. Sade ve dikkat çekmeyen bir ayakkabı ile gösterişli elbiseyi kombinlemek orantılı bir şıklık sağlayacaktır.

Pembe renk ayakkabı

Sarı elbise ile pembe renkli bir ayakkabılar da kombinlenebilir. Kısa ve dar sarı elbisenin altına pembe stiletto tercih ederek edebilirsiniz.Kloş, uçuşan sarı elbisenin altına ise pembe topuklu sandalet ya da dolgu topuk ayakkabı kullanılabilir.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabılar da sarı elbise modelleriyle oldukça uyumlu olacaktır. Elbisenin tarzına uygun bir ayakkabı modeli seçerek şık ve zarif bir kombin oluşturabilirsiniz.

Buz mavisi rengi ayakkabı

Sarı renkli bir elbiseyi buz mavisi ayakkabıyla da kombinlemek mümkündür. Bu kombinde aksesuarları mümkün olduğunca sade tutmakta fayda vardır. Çantayı elbise rengiyle aynı tercih etmek gerekir. Böylece ayakkabı ile vurgu yapmak mümkün olur.

Elbise Modelini Göz Ardı Etmeyin

Sarı elbise altına ayakkabı tercih ederken elbisenin model ve tarzını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Kısa elbiseler sandalet, topuklu ayakkabı ve spor ayakkabılarıyla kombinlenebilir.

Sportif elbiseleri spor ayakkabılarının yanı sıra babet, dolgu topuk ve topuklu sandaletlerle de kombinleyebilirsiniz.

Ofis stili sarı elbisenin altına burnu kapalı nude, bej veya gümüş renkli bir topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Özel bir davet için tercih edeceğiniz gösterişli sarı elbisenin altına, dore, bej, ekru, nude veya gümüş renkli bir stiletto veya açık topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.Güncellendi: Mayıs 23, 2019