Şalvar Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Şalvar pantolon bahar ve yaz aylarında günlük kullanım için sıkça tercih edilen pantolonlar arasında yer alır. Bu pantolon modelini estetik bir şekilde sunmak için doğru ayakkabıyı seçmeye özen göstermek gerekir. Böylece hem günlük hem de şık bir tarz yakalamak mümkün olur. Doğru ayakkabı tercih yaparak şık, zarif ve modaya uygun görünmek oldukça kolaydır.

Şalvar pantolonu doğru şekilde kombinleyerek modaya uygun ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Şalvar pantolon modelleri aşağıda kategorize edilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Lacivert Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Yeşil Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kahverengi Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?
Bordo Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Sandalet

Şalvar pantolonlar çoğunlukla günlük ve sportif bir tarza sahiptir. Ancak bu tasarımı daha havalı bir hale getirmek için şık sandaletlerden faydalanmak mümkündür. Böylece hem mevsime uygun hem de rahat bir kombin oluşturmak mümkün olur. Burada önemli olan renk şalvar pantolonun ayakkabı ile renk uyumudur. Desenli şalvar pantolonları kombinlerken tek renk sandalet tercih etmeye özen göstermek gerekir. Karmaşık desenleri bulunan şalvar pantolonu gri, pudra veya nude renklerdeki bir sandaletle kombinlemek doğru olacaktır.

Babet

Şalvar pantolonlar çoğunlukla bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir. Zarif bir görüntü için şalvar pantolonu babetlerle kombinlemek mümkündür. Desenli bir şalvarın altına açık renkli, sivri burun bir babet tercih etmek doğru olacaktır. Tek renk şalvar pantolonların altına pantolonla uyumlu olacak renklerde bir babet tercihi yapılması gerekir.

Açık topuklu ayakkabı

Şalvar pantolonu açık topuklu ayakkabılarla kombinleyerek yaz kreasyonunuzu oluşturabilirsiniz. Açık renkli topuklu ayakkabılar, yaz aylarında şalvar pantolonlarla oldukça uyumlu olacaktır. Ancak pantolonun rengini de göz ardı etmemek gerekir. Şalvar pantolonun rengine uyum sağlayacak bir açık topuklu ayakkabı tercih edilmelidir. Saks mavisi bir şalvar pantolonu gri, koyu yeşil, pudra, nude, dore gibi açık topuklu ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Bez ayakkabı

Şalvar pantolonlar bez ayakkabılarla da rahatlıkla kombinlenebilen parçalardır. Hem spor bir kreasyon hem de dikkat çekici bir görüntü için şalvar pantolonla bez ayakkabıları kombinleyebilirsiniz. Bordo renkli bir şalvar pantolonu gri, nude, pudra, kahverengi, siyah, kırık beyaz renklerdeki bez ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Rahat bir kullanım sağlayan bu kombin modaya da uygun bir görünüm sağlar.

Terlik

Şalvar pantolonları yaz aylarında kullanacak olan kişiler ayakkabı seçimlerini terlikten yana da kullanabilirler. Özellikle parmak arası terlikler şalvar pantolonlarla oldukça uyumlu olacaktır. Yaz için konforlu bir kullanım sağlayan bu kombinde ayakkabı rengini şalvar pantolonun rengine göre belirlemek gerekir. Koyu renkli bir şalvar pantolonu dore, metalik gri, pudra ve nude renklerdeki terliklerle kullanmak mümkündür. Desenli şalvar pantolonun altına giyilecek olan ayakkabının rengini desenlerin içerisindeki bir renkten tercih edebilirsiniz. Desenli şalvar pantolonların altına hangi renk ayakkabı tercih edeceği konusunda kararsız kalan kişiler, gri, metalik gri, nude ve taşlı terlik modellerini tercih edebilirler. Böylece hem günlük hem de şık bir kombin tasarlanmış olur.Güncellendi: Mayıs 24, 2019