Saks mavisi kumaş pantolon, saks mavisi keten pantolon veya saks mavisi kot pantolonlar bahar ve yaz aylarında tercih edilen hareketli parçalardır. Sonbahar ve kış mevsiminde de rahatlıkla kullanılabilen saks mavisi pantolon, doğru şekilde kombinlendiğinde şık ve zarif bir görüntü sunar. Peki, saks mavisi pantolonu hangi renk ayakkabı ile giymek gerekir?

Saks mavisi pantolon altına hangi renk ayakkabı giyilir?

Saks mavisi pantolonlar her mevsimde giyilebilen parçalardır ve oldukça renkli bir kombin imkanı sunarlar. Bu pantolonu kombinlerken tercih edilmesi gereken ayakkabı renkleri aşağıda sıralanmıştır.

Metalik renkli ayakkabılar

Metalik renkli ayakkabılar risk almamak için neredeyse her renk pantolonlarla giyilebilecek ayakkabılardır. Özellikle dikkat çekici bir renge sahip olan pantolonu gümüş ya da altın renkli metalik ayakkabı ile kombinleyerek oldukça şık bir tasarım elde edebilirsiniz. Tercih edecek olduğunuz ayakkabının modeli pantolonun kesimine göre belirlenmelidir. Metalik renkli ayakkabılar, hem modern bir tarz oluşturur hem de kıyafetteki karmaşayı engeller.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Siyah renkli ayakkabılar

Siyah ayakkabılar da saks mavisi altına yakışan tercihlerdir. Pek çok pantolonla kombinlenebilen siyah ayakkabılar, saks mavisi pantolon ile kombinlendiğinde şık bir görüntü oluşturur. Böyle bir kombinde ayakkabı modelini stiletto tercih ederek hem dikkat çekici hem de zarif bir kreasyon oluşturabilirsiniz.  

Pudra renkli ayakkabılar

Pudra rengi, saks mavisi pantolonla en çok uyum sağlayan renklerden biridir. Yumuşak bir geçiş sağlayan pudra rengi ayakkabılar, saks mavisi pantolonu öne çıkararak etkileyici bir tarz oluşturur. Bu kombin hem günlük kullanım için hem de ofis ve davet kullanımları için tercih edilebilir.

Nude renkli ayakkabılar

Nude ayakkabılar, herhangi bir pantolonu kombinlerken risk almamak ve garanti yolu tercih etmek için en doğru seçenek olacaktır. Çünkü nude ayakkabılar birçok pantolonla uyum sağlayabilmektedir. Nude ayakkabı ile kombinlenen saks mavisi pantolon, gözü yormayan ve dikkati pantolon üzerine toplayan bir tasarım oluşturur

Yeşil renkli ayakkabılar

Saks mavisi pantolonu yeşil renkli bir stiletto ile kombinlemek oldukça doğrudur. Ancak yeşilin tonunu doğru ayarlama gerektiği unutulmamalıdır. Pastel tonlarında, koyu yeşil tercih edilmelidir. Böylece olası karmaşa engellenebilir. Bu kombin için tercih edilecek olan çanta ise saks mavisi, pastel yeşil ya da metalik renk olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta çantayı farklı bir renkte tercih etmemek gerektiğidir. Aksesuar kullanımını da aza indirerek zarif olan hareketliliği sağlayabilirsiniz.

Turuncu renkli ayakkabılar

Saks mavisi pantolonlarla turuncu renkli ayakkabıları kombinlemek de doğru tercihtir. Ancak yeşil renkte olduğu gibi turuncuda da aynı detaylara dikkat etmek gerekir.

Kırmızı renkli ayakkabılar

Saks mavisi pantolonlarla dikkat çekici ve canlı bir tarz oluşturmak için kırmızı renkli ayakkabılar kullanılabilir. Özellikle nar çiçeğine yakın bir dolgu topuklu ayakkabı tercih ederek yaz kreasyonu oluşturabilirsiniz.

Beyaz renkli ayakkabılar

Saks mavisi pantolonlarla uyum sağlayan bir diğer ayakkabı rengi de beyazdır. Saks mavisi pantolonu beyaz topuklu bir ayakkabıyla kombinleyerek oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Pantolonun modeline göre tercih edilecek olan ayakkabı düz ayakkabı da olabilir.

Saks mavisi Pantolon Kombinleri

Saks mavisi pantolonu yukarıda bahsi geçen ayakkabılarla kombinlemek mümkündür. Pantolonun altına tercih edilecek olan ayakkabının modeli pantolonun kesimine uygun olmalıdır.

Saks mavisi pantolonun altına sneakers, loafer, babet tarzı ayakkabılar giymek için pantolonun modelini dar paça veya bilekte biten pantolon şeklinde tercih etmek gerekir.

İspanyol paça saks mavisi pantolonları stiletto, platform topuk, dolgu topuk ya da topuklu botlarla kombinlemek mümkündür. İspanyol paça pantolonların düz ayakkabılarla kombinlenmesi tavsiye edilmez.

Saks mavisi pantolonun altına stiletto tercih ederek oldukça şık bir görüntü çizebilirsiniz. Bunun için skinny veya skinny ankle pantolon modellerini tercih etmek mümkündür. Yüksek bel pantolonlar da oldukça zarif bir görüntü oluşturacaktır.

Saks mavisi pantolonu renkli bir ayakkabı ile kombinleyerek hareketli ve canlı bir imaj elde etmek mümkündür. Ancak bu durumda sade aksesuarlar kullanarak tasarımı dengelemek gerekir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...