Kadınlar için saçlar oldukça önemli bir unsurdur. Yüz yapısına göre saçları şekillendirme, saçları kestirmek veya uzatmak güzelliklerine güzellik katar. Ancak yüzüyle uyumsuz bir saç şekli veya saç kesimi yaptıklarında ise olduklarından daha yaşlı gözükebilirler. Saçlara şekil vermek, daha güzel göstermek için pek çok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan biriside saç köpüğü kullanarak saçları şekillendirmektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Kısaca saç köpüğünün ne işe yaradığından bahsedecek olursak çok zor şekle giren saçları, daha kolay şekle sokmak için, bir tarz yapabilmek için kullanılan çeşitli kimyasallar içeren kozmetik bir üründür. Saç diplerine ve saç tellerine dolgunluk vererek, şeklinin daha uzun süre bozulmamasını sağlıyor. Saç spreylerinin birden fazla çeşidi bulunmaktadır ve kimi spreylere saça nem takviyesi de uygulamaktadır. Saçlarınıza daha özen göstermek istiyorsanız nemlendirme özelliği olan spreyleri seçmeniz saçlarınız açısından daha sağlıklı olacaktır.

Saç Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Saç köpükleri çoğunlukla ıslak saça uygulanarak saçlara şekil vermektedir. Kullanmadan önce mutlaka çalkalamalısınız. Saç diplerine değil de saçın uç kısımlarına doğru uygulamanız daha etkili olacaktır. Avcunuza aldığınız bir miktar köpüğü güzelce saçlarınıza yedirin ve şekil vermeye başlayın. Eğer eşit olarak dağılmadığını ve saçlarınızın şekle girmediğini düşünüyorsanız geniş ağızlı bir tarak yardımıyla da köpüğü saçınıza yedirebilirsiniz.

Saç Köpüğü Ne Zaman Bozulur?

Her ürün gibi saç köpüğünün de son kullanma tarihi ve belirli bir raf ömrü vardır ancak köpükler açıldıktan 5 ay gibi bir süreden sonra bozulma gösterebilmektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...