“Gömlekte regular fit ne demek?” şekliyle gelen soru aslında slim fit, custom fit, relaxed fit gibi diğer gömlek kesimlerinin de anlamı ne demek bilmememizden ötürü dostum. Bütün gömlek kalıpları ile ilgili ayrı bir yazı sözüm olsun, bugün regular fit nedir oradan başlayalım.

Regular fit en basit anlamıyla düz ve normal kesim kıyafetleri ifade etmek için kullanılır. Özellikle ülkemin gençleri tarafından üvey evlat muamelesi gören regular kesim acilen yaygınlaşmalı.

Adamın karnına baklavadan vazgeçtim şeker pare oturmuş, hala slim fit gömlek giyme peşinde. Şöyle hafiften göbekliysen veya omuz ve bel bölgen standart ölçülerde ise seni regular fit dünyasına davet ediyorum.

Bir de ” Bence slim fit gömlek alın; regular fit gömlekler daha orta yaşlı erkeklere uyar ” diyen bilmiş satış görevlileri var ki evlere şenlik. Karşılaşırsan mağazayı acilen terk et. Hangi gömlek kesimini alacağın tamamen vücut yapın ile alakalı azizim, yaşla başla değil..

Peki Pantolonda Regular Fit Ne Demek?

Regular fit ifadesi sadece gömlekler için kullanılmıyor tabi. Bir pantolon, tişörtün veya başka bir kıyafetin etiketinde de görebilirsin gayet. İşin özü ne çok bol, ne çok dar kıyafet kalıplarını ifade eder. Dümdüz kesimlerdir.

Bazen pantolon bedenine bakıp doğruca prova odasına gidiyoruz bir heves. O da ne? Pantolon bacağın yarısından sonra çekilmiyor, içeride felç geçiriyoruz resmen. O zaman haber veriyim; muhtemelen vücuduna uymayan bir kesim pantolon almışsındır.

Bacakların kalınsa o skinny veya slim pantolonlar bacaklarından girmez. Girse de sosis gibi gözükür. Böyle durumlarla karşılaşmamak için  REGULAR FİT PANTOLON canım! Dar pantolonlara en yakın alternatiflerden biri o. Neyse pantolon kesimleri için ayrıca kapsamlı bir yazı yayınlayacağım. Eksiğimiz gediğimiz kalmasın.

Regular fit İle slim fit gömlek arasındaki fark nedir?

Slim fit ve regular fit gömlek farkını açıklayan bir görsel bırakıyorum aşağıya. İşin özeti regular fit gömlekler daha rahat kesimli, göbeği saklayan, bel, kol ve omuzlarında daha çok potluğu olan gömlek kesimleridir.

Takım elbise veya ceketle giyeceksen regular fit gömlekler daha rahat hareket imkanı sağlar. Bu da aklının bir köşesinde bulunsun.

Regular fit öyle vücuda yapışmaz. Havadar gömlek kesimleridir vesselam.

Piyasada onlarca gömlek kalıp ve kesimi var. Hatta bazı markalar kendilerine has gömlek kesimleri çıkarıp, isim veriyor, görürsen şaşırma. Regular fit gömlek ne demek artık bildiğimize göre, diğer kesimlere de inceden inceye giriş yapacağımızı bugün burada duyuruyorum. Bu arada sorun varsa bir zahmet yorum veya iletişim bölümüne.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...