Portakal Tomurcuğunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Neroli esansı yağı olarak da bilinen portakal tomurcuğu esansı yağı aroma dünyasının en değerli mücevherlerinden biri olup çiçek taç yapraklarından damıtılır ve çok az bir miktar yağ elde etmek için çok büyük miktarlarda bitki malzemesine ihtiyaç vardır. Portakal çiçekleri başlıca Tunus ve diğer kuzey Afrika bölgelerinde hasat edilir. Hasatçılar ekşi portakal ağaçlarının (Citrus aurantium) altına çuvalları yerleştirirler, sonra şiddetle dalları silkelerler.

Düşen taç yapraklar çuvallara yerleştirilir. Portakal tomurcuğu esansı yağı az çok turunçgil benzeri, yumuşak, sıcak ve zengin hoş bir aromaya sahiptir. Bu yağ her tip cilt için uygundur özellikle olgun cilt ve nazik, dengeleyici bir etkiye sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüz Şekillerine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Çene Yapısına Göre Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?
Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Portakal tomurcuğu esansı yağı pek çok esans yağlarından çok daha pahalıdır. Bu nedenle, bazen ağacın yapraklan ve filizleri ile damıtılıp portakal tomurcuğu tatlı su petjgran esans yağı üretimi yoluna gidilir.

Portakal tomurcuğu esansı yağından çok farklı olmakla beraber, portakal tomurcuğu tatlı su petigran esans yağı çok az bir ücret ile portakal tomurcuğu esansı yağı yerine kullanma imkanı sağlayan hoş bir aromatiktir (bununla beraber, biri birlerinin yerine kullanılamazlar). Stres azaltıcı, gerilim giderici ve endişe giderici portakal tomurcuğu duyarlı ve hassas cildi sıkılaştırır. Portakal tomurcuğunun öz olarak da temini mümkündür.Güncellendi: Mayıs 26, 2019