Portakal suyu kilo verdirir mi?

Kilo vermek için ne yapmalıyım? Kilo vermek için pek çok diyet programı uygulanabilir. Meyve suları ve çorbalar ya da proteinli besinler tüketilebilir. Günlük olarak meyve suyu tüketimine ağırlık verilmesi önerilir. Meyve suları kişiye enerji verir. Aynı zamanda sıvı içeriği arttığı için kilo vermeye yardımcı olur.

Kilo vermeye yardımcı olmak için gün içerisinde bol bol portakal suyu tüketilebilir. Portakal hem su içeriği yüksek hem de düşük kalorili bir besindir. Günde 2 bardak kadar tüketilebilir.

Portakal suyu zayıflatır mı?

Portakal suyu güne başlamak için harika bir çözümdür. Narenciye besinler genel sağlık açısından son derece faydalıdır. Antioksidanlar, vitaminler ve vücut için hayati önem taşıyan potasyum açısından zengindir. Ancak şekerli olduğu için bu besinlerin çok fazla tüketilmemesi önerilir. Bir bardak portakal suyunda ortalama 20 gram şeker bulunur. Bu nedenle kilo vermeye yardımcı olsa da az tüketilmesi önerilir. Günlük şeker ihtiyacını karşılamak için etkili bir besindir.

Portakal suyu ile diyet

Sağlık profesyonelleri ve fitness uzmanları, bir bardak portakal suyunun soda ile karıştırılarak tüketilebileceğini söyler. Kola ya da diğer şekerli içecekler ile birlikte tüketilmemelidir. Kafein içerikli içecekler yerine portakal ve mandalina suyu tüketilebilir. Portakal suyu doğal şeker de içerse kafeinli içeceklerden daha az miktarda şeker içerir. Aynı zamanda portakal suyu gazlı bir içecek değildir ve vitamin deposudur. Sporculara da önerilen portakal suyu az tüketildiğinde kalori yakmaya yardımcı olabilir.
Portakal suyu taze şekilde tüketilmelidir. Evde hazırlanması önerilir. İşlenmiş gıda olarak satılan kapalı portakal sularında şeker miktarı daha fazla olabilir. Aynı zamanda bu içeceklerde bazı koruyucu kimyasallar da bulunur. Bu nedenle kesinlikle taze sıkılmış portakal suyu tüketilmelidir.

Portakal suyu kilo verdirir mi?

Portakal suyu şeker içeriği ile kilo almaya neden olan bir besin gibi görünse de kilo vermek için de kullanılmaktadır. Ancak portakal suyu tüketimi otomatik olarak yağ yakıcı özelliktedir. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. İçerisindeki vitamin ile bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olur. Şeker tüketimi isteğini durdurmaya yardımcı olur. Bu nedenle gün içerisinde az miktarda da olsa portakal suyu tüketilmesi kilo verilmesine yardımcı olacaktır.

Metabolizma hızını artıran portakal suyu aynı zamanda hızla kilo verilmesine yardımcı olur. Açlık hissini ortadan kaldırır.

Kilo kaybı için portakal suyu hazırlama oldukça basittir. Tek ihtiyaç duyulan şey bir adet blender ya da meyve sıkacağıdır. Taze olgun portakallar bu blenderdan geçirilerek suyu sıkılır. Özellikle öğle yemeğinden yaklaşık 20 dakika önce tüketildiğinde iştahı azaltmaya yardımcı olur. Portakal suyunun içerisinde biraz biber ya da diğer baharatlardan eklenerek de tüketilebilir.

Portakal lifli bir meyvedir. Bu nedenle genel sağlık için meyve olarak da tüketilebilir. Sindirim fonksiyonlarını destekler ve mide sorunlarına iyi gelir. Portakala suyu biraz limon ya da mandalina suyu ile karıştırıldıktan sonra da tüketilebilir.

Kilo vermek için uygulanan diyet programlarına ilave olarak günde 2 bardak portakal suyu tüketilmesi yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kişiye enerji verdiği için gün içerisinde egzersiz ve spor programlarının daha verimli geçmesini sağlar. Özellikle diyet planı ile birlikte egzersiz uygulanıyorsa mutlaka her sabah portakal suyu tüketilmesi önerilir.

Ancak portakal suyunun şeker içerdiği unutulmamalıdır. Bu nedenle kilo vermek için tüketiliyorsa az porsiyonlarda tüketilmelidir. Fazla tüketildiği takdirde alınan şeker miktarı artar ve kilo vermeyi yavaşlatabilir ya da durdurabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...