Trend Kadın

Platin Saç Rengi Kimlere Yakışır: Nasıl Koyulaştırılır, Akar mı?

Denemek için 10 Çok Seksi Platin Saç Rengi

Platin sarısı çok gıpta edilen bir renktir. Antik Yunanlıların ve Romalıların bile saçlarının rengini açtığını biliyor muydunuz? Birçoğu saç dökülmesi yaşamış ve sarışın kölelerin saçlarından yapılmış peruk kullanma yoluna gitmişler. Dünyanın bütün kesimlerinde sarışınlar bulunsa da ancak dünya nüfusunun 2%lik yetişkin kısmının doğal sarışın olduğu biliniyor. Açık renk saçın evrimi vücudun D Vitamini senteziyle ilişkili. Açık renkli saç ve ten rengi daha çok güneş ışığının vücudun D Vitamini üretimini tetiklemesini sağlıyor. Bu da doğal sarışınların neden daha çok Avrupa’da ve güneş ışığının daha az olduğu bölgelerde olduğunu açıklıyor.

Açık renk saçlar kesinlikle dikkat çekici ve hala güzelliğin ve mükemmelliğin simgesi olarak kabul ediliyor. Eğer saçınızı biraz daha sarı yapmaya hazırsanız fakat saçlarınızın turuncu olmasını istemiyorsanız ya da daha kötüsü saçlarınızı kaybetmek istemiyorsanız kuaförünüze danışmalısınız. Kuaförünüzle beraber platin sarının hangi tonunun teninize ve tipinize uygun olacağını belirleyin. Saçınızın sağlığını korumak için yeniden yapılandırıcı uygulamalarla saçınızı koruduğunuzdan ve saçınızı beslediğinizden emin olun. Ve tüm o sarışınlar hakkındaki dedikodulara rağmen güzel platin sarı tonlarını deneyin ve size en uygun tonu bulun!

Block-Out Sarı

Ultra açık tonda soluk sarı, tamamen koyu siyah tonla kontrast oluşturacak şekilde asimetrik stil!
En İyi Cilt Tonu ve Saç Tarzı: Sarının bu açık ve hafif tonu en iyi hafif pembe/şeftali ten rengiyle uyar. Doğal ışık, ince telli(7. seviye ve üzeri) bu tonla kolayca uyum sağlayabilir.
İpucu: Modern bir son dokunuş için saçları kabartarak arkaya doğru tarayın.

Rock Şık

Kabarık, kahküllü bu saç geceyi titretip sallamaya hazır!
En İyi Cilt Tonu ve Saç Tarzı: Bu bebek sarısı tonu en iyi uyumu pembe alt tonlarıyla yakalar. Açık renk saç(8. seviye ve üzeri) beyazımsı sarı seviyesini kolaylıkla yakalayabilir.
İpucu: Geriye doğru tarayıp tutucu wax ile hacim kazandırarak bitirin.

Pembe Şeker Tüyü

Özenle yapılmış pamuk şeker gibi bu platin sarıda çok tatlı.
En İyi Cilt Tonu ve Saç Tarzı: Bu platin sarısı tonu en iyi uyumu açık zeytin yeşili ve sarı alt tonlarıyla yakalar. Kaşlarınızı doğal tonunda bırakın. Açık renk saç(6. seviye ve üzeri) bu tonu kolayca yakalayabilir. Saçı orta kalınlıktakilere olduğu gibi ince tellilere de uyum sağlayacaktır.
İpucu: Derm Organic argan yağı ile bakımını yaparak saçınızı yumuşak ve sağlıklı tutun.

Maden Grisi

Pastel renk saç boyaları tekrardan rağbet gördü ve gençler arasındaki popülaritesini günümüzde yeniden kazandı.
En İyi Cilt ve Saç Tipi: Eğer gümüş bir tilki olacak kadar cesursanız emin olun sizin cilt tonunuzda pembe ya da sarı alt tonları olmalı. Kül tonu cildinizi nötrleştirerek düzeltecektir. Doğal açık sarı(8. seviye ve üzeri) kolayca soluk sarı tonuna yükseltilerek sonrasında gümüş boyayla renklendirilir.
İpucu: Saç tonunuzu, kuaför ziyaretleriniz arasında DAVINES Alchemic Gümüş Şampuan ve Şekil Vericisi ile taze tutun.

Altın Kürk

Yumuşak altın dokunuşu yumuşacık bir kadife etkisi yaratacaktır.
En İyi Cilt ve Saç Tipi: Açık tenler için altın tonlar çok uygundur. Doğal sarışınlar ayrıca ılık altın renklerden de faydalanabilirler. Eğer doğal tonunuz 6. seviye ve üzeriyse bu renk tam size göre.
İpucu: Shimmer Lights Mor Şampuan ile saç renginizi kaba görünmekten kurtarın.

İnci Tutkusu

Bu platin sarısı tonu inci pırıltısıyla birleşerek saçınıza mükemmel bir pırıltı verir.
En İyi Cilt ve Saç Tipi: Bu sedef tonu hafif saçı alt tonlarıyla ve şeftali/pembe ten renkleriyle uyum sağlayacaktır. 6. seviye ve üstü ince telli saçlar bu yumuşak ton uygulamasında başarılı olacaktır.
İpucu: Tonu daha da etkileyici yapmak isterseniz, eflatun tonlu saç kremi kullanın.

Avro Alagarson

Yumuşak ve köşeli alargarson modern ve stil bir görüntüye sahip. Yuvarlak yüzlü kadınlar için muhteşem bir seçenek oluşturuyor.
En İyi Cilt ve Saç Tipi: Bu çift tonlu sarı en iyi uyumu hafif bronz tenlerle sağlıyor. 6. seviye ve üzeri, ince telli saçlar bu tonda başarılı olacaktır.
İpucu: 1920’lerin yumuşak parmak dalgasını uygulayın ve saçlarınız kuruduğu zaman fırçayla yavaşça dalgaları açın.

Işık Körü

Bu ultra beyaz ton, platin sarıyı bir üst seviyeye taşıyor: Muhteşem ve çok parlak bir yumuşaklığı barındırıyor.
En İyi Cilt Ve Saç Tipi: Beyazımsı sarı ton en iyi uyumu pembeden şeftaliye alt cilt tonları ile yakalıyor. Doğal açık renk, ince telli saçlar (7. seviye ve üzeri) bu tonda başarılı olacaktır.
İpucu: Saçlarınızı düzenli Malibu-C Mucize İyileştirme Protein Bakımı ile koruyun.

Plaj Platini

Kumlu sarı saç, güçlendirilmiş platin etkisi ve koyu renk bloğuyla retro bir ilham verilerek parlatılıyor.
En İyi Cilt ve Saç Tipi: İki tonlu görünüm en iyi pembe/şeftali cilt tonlarıyla uyum sağlıyor. Doğal, ince telli sarışınlar (7. seviye ve üzeri) bu tonla basit bir bakım uygulayarak çok başarılı bir görünüm kazanabilirler.
İpucu: Saç topuzu ya da yumuşak bir bukle ile saçı şekillendirmek tonların kendini daha güzel göstermesini sağlayacaktır.

Zarif Sarışın

Süper-şık sarışın tonu yüzü aydınlatacak daha sonra altın ve platin tonlarının hassas karışımına dönüşecek.
En İyi Cilt ve Saç Tipi: Bu renk tonu pembe ve şeftali alt tonlarındaki ciltlerde en iyi uyumu yakalar. Doğal açık renk, ince telli saçlar(8. seviye ve üzeri) kolaylıkla bu seksi sarı tonuna uyum sağlayabilirler.
İpucu: Sıkı bir topuz yerine iri ya da daha ufak örgülerden oluşanları deneyin. Örgüleri toplayarak tutturun ve dağınık bir görünüm yaratın.

Herkesin dönüp dönüp size bakmasını sağlayacak klasikten moderne yukarıdaki modelleri kendi stilinize uyarlayın. Sarışın olmak biraz çaba gerektirir. Önce kuaförünüze danışarak saçınızın yüksek renk geçişlerini ve renk açtırma işlemini kaldırıp kaldıramayacağından emin olun. Platin rengi ayrıca çok bakım demektir. Kuaförünüze, kuaför ziyaretleri arasında kullanabileceğiniz tavsiye ettiği ürünleri sorun. Profesyonel ürünlerle saçınızı sağlıklı ve olabileceği en iyi formda tutun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.