Penaten Krem Nedir?

Alman markası olan Penaten Krem, esasen bebeklerin pişik problemi için üretilmiş fakat aynı zamanda pek çok cilt probleminde de etkisini gösteren merhem kıvamında yoğun bir bakım kremidir. İçeriğinde boyar madde bulunmayan Penaten Krem;  çinko oksitleri, doğal yün yağı ve panthenol içermektedir. Pişik dışındaki cilt problemlerine etki etmesi içeriğinde yüksek oranda bulunan etken maddesi olan çinko sayesindedir.

Penaten Krem Ne İçin Kullanılır, Ne İşe Yarar?

  • Bebeklerin pişik problemlerinin çözümüne yardımcı olarak rahatlatılmalarını sağlar.
  • Ciltteki tahriş problemlerinin giderilmesini sağlar.
  • Cildi nemlendirerek cilt kuruluğunu giderir.
  • Sivilceleri kurutarak yok edilmesine katkı sağlar.
  • Sivilce izlerinin ve ciltteki lekelerin düzenli kullanımla giderilmesine yardımcı olur.
  • Yara ve kesiklerin onarılmasına ve izlerinin tedavisine katkı sağlar.
  • Ciltteki kızarıklıklara iyi gelir.
  • Meme ucu çatlaklarının iyileştirilmesinde etkilidir.

Penaten Krem Nasıl Kullanılır?

Uygulanacak bölgenin kremi sürmeden önce temizlenmesi, yağdan ve kirden arıtılması ve hassas bir şekilde kurutulması gerekmektedir. Temizlik aşamasından sonra az bir miktar ürün alınarak istenilen bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanmalı ve hafif masaj hareketleri ile yedirilmelidir. Penaten krem ciltte beyaz bir görünüm bırakacağından ideal kullanım zamanı yatmadan öncedir. Yatmadan önce kremi uygulayarak bütün gece ciltte kalması sağlanır ve sabah yıkanır. Etkisinin görülebilmesi için düzenli kullanılması gerekmektedir. Yağlı ciltlerde sivilce oluşumuna neden olabileceği için kullanımına dikkat edilmelidir.

Penaten Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Kremin bilindik yaygın ve ciddi bir yan etkisi görülmemiş olmakla beraber hassas ciltlerde kızarıklık ve tahriş görülebilir.  Ürünün içeriğindeki maddelere alerjisi olanların kullanmaması gerekmektedir. Herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşılması halinde ürünün kullanımı hemen durdurulmalı ve doktora gidilmelidir.

Penaten Krem Yüze Sürülür Mü?

Pişik kremi olarak üretilmiş olsa da Penaten kremin pek çok cilt sorununa iyi geldiği kullanıcıları tarafından gözlenmiştir. Yüze sürülmesinde herhangi bir problemle karşılaşılmamış olan bu kremin yalnızca yağlı ve hassas cildi olanlar tarafından kullanımına dikkat edilmesi gerekmektedir. İçerikteki bileşenlere alerjisi olanlar ise kesinlikle kullanmamalıdır.

Siz de Penaten Krem kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...