Pata Krem Fondöten Nasıl Sürülür?

Ciltteki kusurları kısa sürede kapatmayı ve pürüzsüz bir ten görünümüne sahip olmayı sağlayan fondöten, doğru şekilde uygulandığında oldukça doğal bir sonuç sağlamaktadır. Bunun için kişinin cilt tipine uygun bir fondöten tercih etmesi gerekir. Cilt yapısına göre pata krem, likit, toz/pudra, köpük, stick ya da krem fondötenleri tercih edebilirsiniz.

Sıvı formlu fondötenler daha çok kuru cilt tipine sahip olanlar için tavsiye edilmektedir. Köpük ve stick fondötenler ise çoğunlukla yağlı ciltli kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Pata krem fondöten, katı krem yapılı bir fondöten çeşididir. Daha çok kuru ciltler için önerilse de yağlı cilt tipine sahip olan kişiler için de pata krem fondötenler bulunmaktadır. Pata krem fondöten, yüksek kapatıcılık seviyesine sahiptir ve cildin kusursuz bir görünüm almasını sağlar. Aşırı kuru cilde sahip olanlar ürünü kullanmadan önce hafif bir nemlendirici uygulayabilirler. Ancak yağlı cilt tipine sahip olanlar temiz cilde direkt olarak uygulayabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Buğday Tenliler Hangi Renk Fondöten Kullanmalı?
Açık Renk Fondöten Nasıl Koyulaştırılır?
Loreal True Match Fondöten Hangi Cilt Tipine Uygun?
Transparan Fondöten Ne İşe Yarar?

Pata krem fondöten makyaj fırçası ya da makyaj süngeri ile sürülebilir. Makyaj fırçası ile sürmek için kalın ve ucu düz olan fırçayı tercih etmek gerekir. Bu fırça, fondötenin ciltte doğal ve ince durmasını sağlar. Bu da estetik bir sonuç ortaya çıkarır. Makyaj süngeriyle de fondöten uygulamak mümkündür. Dilerseniz makyaj süngerini ıslatıp, fazla suyunu bir havlu ile aldıktan sonra fondöteni nemli süngerle de uygulayabilirsiniz. Bu uygulama daha çok kuru cilt tipine sahip olanlar için önerilmektedir.Güncellendi: Mayıs 24, 2019