Ciltte oluşmuş olan kızarıklık, pişik, kesik ve yaraların tedavisinde kullanılan Pantenol, krem veya pomad formda iyileştirici etkisi olan bir ilaçtır.

Pantenol Pomad Krem İçeriği

Etken maddesi dekspantenol olan Pantenol, yardımcı maddeler olaraksetilstearil alkol, kremofor A6, kremofor A25, sıvı parafın, metil paraben, propilen glikol, parfüm, distile su içerir.

Faydaları

  • Enfeksiyon riski olan veya olmayan tüm yaralarda, yatak yaralarında, emziren annelerin meme ucu yaralarında ve çatlaklarında, cerrahi operasyon sonrası oluşan yaralarda, güneş yanıklarında ve kuruluk problemi olan ciltlerde, tahriş olmuş tüm ciltlerde, bebeklerde bez kullanımından kaynaklanan tahrişlerde cildin onarılmasında etkilidir.
  • Cildin ihtiyacı olan nemi almasına, esnek ve yumuşak bir doku kazanmasına yardımcı olur.

Kullanımı

Uygulanacak olan alan uygun bir şekilde sterilize edildikten sonra ince bir tabaka halinde sürülerek kullanılır. Gerekmedikçe yaralı bölgenin kapatılmaması, kapatılacaksa da gazlı bez kullanılması gerekmektedir.

Siz de Pantenol kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...