Mürsafi (Commiphora türleri) esansı yağı doğu Afrika ve Arabistan’da yetişen çalımsı bitkilerin pek çok türünün katılaştırılmış sakız reçinelerinden elde edilir. Mürsafi eski Mısırlılar tarafından ölüleri mumyalamakta yaygın olarak kullanılmıştır ve şimdi genç cilt tonunu devam ettirmek için kullanılır.

Parfüm ve ilaç endüstrisinde kullanılır ve atlet ayağı mantarının kontrolünde yardımcı olduğu söylenir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Yüz Şekillerine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Çene Yapısına Göre Yüz Makyajı Nasıl Yapılır?
Göz Rengine Göre Makyaj Nasıl Yapılır?
Yüz Şekline Göre Allık Nasıl Sürülür?

Mürsafi Yağı İncilde defalarca bahsedilen derin, zengin bir aromaya sahiptir. Bu esans yağı zamanla katılaşabilir; inceltmek ve kolay kullanılır bir hale getirmek için kapalı şişeyi akan sıcak suyun altında tutun (tabi ki cildinizi başlamamaya dikkat edin).

Nergis (Calendula officinalis) yüzyıllar boyu iltihaplı deri sorunlarını tedavi etmek için kullanılmıştır ve onun küçük yanıklar, kesikler, sıyrıklar, böcek ısırmaları ve diğer yaraların iyileşmesini hızlandırdığı söylenir. Koyu renkli, yoğun nergis CO2 çözeltisi damıtık değildir; yağ taç yapraklardan karbondioksit çözeltisi yöntemi ile ayrıştırılır.

Çözelti bir krem veya losyona çok az miktarlarda ilave edildiğinde, cilt yumuşatıcı özellikleri ile birlikte, sevimli bir altın sarısı renk de verir. Tüm veya seçme çözeltinin her ikisi de kullanılabilir, ama ben kullanımı daha kolay olan seçme olanı tercih ederim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...