Mürdüm renginin altına ne renk ayakkabı giyileceğini merak eden kişiler için aşağıda öneriler yer almaktadır. Aşağıdaki öneriler doğrultusunda mürdüm rengi elbisenizi rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

  • Beyaz ayakkabılar mürdüm parçalar modelleri ile doğru tercihtir.
  • Mürdüm renkli kıyafetlerin altına aynı tonlardaki mürdüm ayakkabılar tercih edilebilir.
  • Mürdüm kıyafetle yakışan ve risksiz renklerden biri de nude renktir.
  • Pudra pembesi, mürdüm kıyafet ile kullanılabilir.
  • Mürdüm renkli kıyafeti daha canlı hale getirmek için hardal veya turkuaz gibi renkler de tercih edilebilir.
  • Mürdüm bir parçanın altına ekru, bej, fildişi gibi sade renkler de tercih edebilirsiniz.
  • Gümüş ve dore ayakkabılar mürdüm renk ile oldukça şık bir uyum yakalayacaktır.

Elbise Modeline Göre Ayakkabı Rehberi

Mürdüm elbise için tercih edeceğiniz ayakkabı ile şık ve zarif görünmek için doğru kombin yapmaya özen gösterilmesi gerekir. Mürdüm elbiseyi doğru ayakkabı modeli ve rengi ile kombinleyerek elegan bir görüntü elde edebilirsiniz. Peki, mürdüm rengi elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir?

Mürdüm elbise başlı başına bir yıldızdır. Hemen her sezonda kullanımı mümkün olan mürdüm elbiseyi sezonuna göre kombinlemek doğru olacaktır.

Mürdüm elbiseyi yaz aylarında kombinlerken mercan, turkuaz, yeşil, hardal gibi kontrast renklerden yararlanabilirsiniz. Böylece oldukça canlı ve enerjik bir kombin oluşturmanız mümkün olacaktır.

Mürdüm elbiseyi kış aylarında kombinlerken daha sade ve uyumlu renkler tercih edebilirsiniz. Nude, gümüş, siyah gibi renkler tercih edilebilir. Kadife mürdüm elbiseyi mat topuklu ayakkabılarla veya deri bot ve çizmelerle kombinlemek mümkündür.

Mürdüm elbise altına ayakkabı tercih ederken elbisenin model ve tarzını dikkate almak gerekir.

Ofis stili mürdüm elbisenin altına burnu kapalı siyah, nude, bej, dore veya gümüş topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Spor kesim mürdüm elbiseleri spor ayakkabılarının yanı sıra hardal ya da pudra renkli dolgu topuk, babet ve sandaletlerle de kombinleyebilirsiniz.  Kısa mürdüm elbiseler turkuaz, nude, mercan gibi renklere sahip olan stiletto, sandalet, topuklu ayakkabı ve sneakers ayakkabılarla kombinlenebilir. Şık bir davet için mürdüm elbisenin altına dore, gümüş, bej, nude, siyah, rose gold veya vizon renkli bir stiletto tercih edebilirsiniz.

İşlemeli mürdüm elbiseleri süet bot, çizme kısa topuklu ayakkabı ve stiletto ile kullanmak doğru olacaktır. Günlük mürdüm elbiseler parmak arası terlik, babet, makosen, bootie, dolgu topuklu ayakkabı modelleri ile kombinlenebilir. Yazlık mürdüm elbiseler topuklu espadril, kısa topuklu sandalet, düz sandalet ve düz bez ayakkabılarla oldukça uyumludur.

Mürdüm Rengi Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Mürdüm elbiseyi kombinlerken elbisenin modeline göre ayakkabı tercih etmek gerekir. Ayakkabı modelini belirledikten sonra ayakkabının rengi belirlenmelidir. Doğru kombin yaparak şık ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Mürdüm elbisenin altına giyilecek ayakkabı renkleri aşağıda sıralanmıştır.

Bej renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyle hem sade hem de şık bir görüntü elde etmek isteyen kişiler fildişi, ekru, bej gibi renkleri de mutlaka değerlendirmelidir.

Gri renk ayakkabı

Gri ayakkabı ile mürdüm renkli elbiseyi kombinlemek uyumlu ve zarif bir görüntü sağlar. Sade ve şık kombinlerden hoşlananlar bu renk uyumunu kullanmayı denemelidir. Bu kombini günlük hayatta, iş hayatında ya da davetlerde kullanabilirsiniz.

Mürdüm renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyi mürdüm renkli ayakkabı ile kombinlemek de mümkündür. Bu kombin tek parça görüntü sağlar. Bu tek parça görüntüyü hardal, turuncu, mercan ya da kırmızı renklerdeki bir aksesuar ile dengelemek canlı ve dikkat çekici görüntü sunar.

Rose gold renk ayakkabı

Mürdüm elbisyi rose gold ayakkabıyla da kombinlemek mümkündür. Bu kombin oldukça şık ve zarif bir görüntü sunar. Kadife mürdüm elbiseyi rose gold stiletto ile kombinleyerek oldukça şık ve dikkat çekici bir tarz elde edebilirsiniz.

Yeşil renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyi açık yeşil, koyu yeşil ya da haki yeşili renklerle kombinlemek doğru olacaktır. Sportif mürdüm elbiseyi yeşil sneakers ayakkabılarla kombinleyerek günlük kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Yeşil stilettolar ise elbisenin havasını tamamen değiştirecektir.

Pembe renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyi pembe ayakkabı ile kombinleyerek daha uyumlu bir kombin oluşturabilirsiniz. Özellikle açık pembe uyumlu bir görüntü oluşturur.

Mercan renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyi mercan renkli ayakkabılarla kombinleyerek oldukça dikkat çekici bir tarz elde edebilirsiniz. Yaz aylarında hem canlı hem de şık bir görüntü elde etmek isteyenler bu kombini değerlendirmelidir. Bu renk kombinini kullanırken aksesuarları dore, hardal, gümüş, nude renklerde tercih edebilirsiniz.

Kırmızı renk ayakkabı

Dikkat çekmeyi seven kişiler mor elbisenin altına kırmızı ayakkabı da tercih edebilirler.

Nude renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyi nude ayakkabılarla kombinlemek garanti sonuç veren yöntemlerden biridir. Özellikle gösterişli bir elbiseyi sade bir nude ayakkabı ile kombinlemek dengeli ve orantılı bir görüntü sağlar.

Dore renk ayakkabı

Dore ayakkabılar da mürdüm elbiseler için kurtarıcı olacaktır. Şık ve elegan bir tarz sağlayan bu kombin ile ofise, iş yemeğine, şık bir davete katılabilirsiniz.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabıları da mürdüm elbiselerden rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine gösterişli elbiselerde tercih edilen bu ayakkabılar hem şık hem de dengeli bir görüntü sağlar.

Siyah renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyi siyah renkli bir ayakkabı ile kombinleyerek hem şık hem de zarif olabilirsiniz. Siyah ayakkabılar her kıyafette olduğu gibi mürdüm elbiseyle de oldukça uyumlu ve etkileyici bir görüntü oluşturacaktır.

Hardal renk ayakkabı

Mürdüm elbiseyi kontrast renklerle de kombinleyebilirsiniz. Bunun için hardal rengi oldukça doğru bir tercihtir. Bu kombin ile dikkat çekici ve etkileyici bir tasarım oluşturabilirsiniz. Bu kombinde kullanacağınız aksesuarları sade ve nude renklerde tutmakta fayda olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...