Mor Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Mor elbise altına ne renk ayakkabı giyilir sorusu birçok kadın tarafından merak edilmektedir. Mor elbise için tercih edeceğiniz ayakkabı ile şık ve dikkat çekici görünmek için doğru kombin yapmaya özen göstermek gerekir. Mor elbiseyi doğru ayakkabı modeli ve rengi ile kombinleyerek elegan bir görüntü elde edebilirsiniz. Peki, mor rengi elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir?

Mor elbise oldukça dikkat çekici ve canlı bir parçadır. Her sezonda farklı modellerini kullanabileceğiniz mor elbiseleri, doğru şekilde kombinleyerek şık ve zarif bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Mor elbiseyi kombinlerken elbisenin dokusunu da göz önünde bulundurmak gerekir. Kadife mor elbiseyi mat topuklu ayakkabılarla veya deri bot ve çizmelerle kombinlemek mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Sarı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Pembe Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Kombininizde tercih edeceğiniz aksesuarlar kullandığınız ayakkabı ile uyum sağlamalıdır. Kontrast bir tasarım için mor elbiseyle hardal renkleri kombinlemek doğru olacaktır. Daha uyumlu bir görüntü için beyaz, lila, pudra, pembe gibi renklerden yardım alabilirsiniz.

Ayakkabının modeline ve materyaline karar verdikten sonra aşağıdaki önerileri dikkate alarak mor elbisenin altına en doğru ayakkabı rengini tercih edebilirsiniz.

Mor elbise altına ayakkabı tercih ederken elbisenin model ve tarzını dikkate almak gerekir.

Spor kesim mor elbiseleri spor ayakkabılarının yanı sıra dolgu topuk, babet ve sandaletlerle de kombinleyebilirsiniz.  Kısa mor elbiseler stiletto, sandalet, topuklu ayakkabı ve sneakers ayakkabılarla kombinlenebilir. Şık bir davet için mor elbisenin altına dore, gümüş, bej, nude, siyah, rose gold veya vizon renkli bir stiletto tercih edebilirsiniz. Ofis stili mor elbisenin altına burnu kapalı siyah, nude, bej, dore veya gümüş topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Mor renkli bir elbiseyi kombinlerken elbisenin modeline göre bir ayakkabı tercihi yapmak önemlidir. Ayakkabı modeline karar verdikten sonra doğru renkteki ayakkabıyı kullanarak şık ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Mor elbisenin altına giyilecek ayakkabı renkleri aşağıda sıralanmıştır.

Yeşil renk ayakkabı

Mor elbiseyi yeşil renk ayakkabılarla da kombinlemek mümkündür. Su yeşili, koyu yeşil ya da haki yeşil tercih edilebilir. Düz kesim spor mor elbiseyi yeşil, topuklu ayakkabı ile kombinleyerek şık hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra babet, loafer, sneakers tercih etmek de mümkündür.

Hardal renk ayakkabı

Mor elbisenin zıt rengi olan hardal ayakkabı oldukça dikkat çekici ve etkileyici bir tasarım oluşturur. Bu kombinde tercih edilecek olan aksesuarları mümkün olduğunca sade ve nude renklerde tutmakta fayda olacaktır.

Turuncu renk ayakkabı

Mor elbiseyi turuncu ayakkabılarla da kombinleyebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında oldukça dikkat çekici bir görüntü oluşturan bu kombin, canlı ve şık tasarımlardan hoşlananlar için uygun olacaktır. Bu kombini dore, sarı ya da turkuaz renklerdeki aksesuarlarla güçlendirmeniz mümkün olacaktır.

Pembe renk ayakkabı

Mor elbiseyi pembe renkli ayakkabı ile kombinleyerek romantik ve uyumlu bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu kombinde kullanacağınız aksesuarlar kırmızı, turuncu ya da yeşil olabilir.

Kırmızı renk ayakkabı

Kırmızı ayakkabılarla mor elbiseyi kombinlemek oldukça dikkat çekici bir görüntü oluşturacaktır. Dikkat çekmeyi seven ve odak noktası olmaktan hoşlanan kişiler mor ile kırmızının uyumunu mutlaka denemelidirler.

Nude renk ayakkabı

Mor elbiseyi nude ayakkabılarla kombinlemek oldukça doğru bir tercih olacaktır. Böylece odak noktasını elbise olarak belirlemek mümkün olur. Nude ayakkabılar özellikle gösterişli elbiselerde tercih edilebilir.

Dore renk ayakkabı

Mor elbiseyi dore ayakkabıyla kombinlemek de doğrudur. Oldukça şık ve elegan bir görüntü oluşturacak bu kombin ile iş yemeğine, şık bir davete veya ofise gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabılar da mor elbiseleri kombinlemek için uygundur. Mor elbisenin ilgi çekiciliğini dengelemek isteyenler gümüş renkli bir ayakkabı tercih edebilirler. Özellikle üzerinde işleme ve detay bulunan elbiseler için gümüş renkli ayakkabılar oldukça doğru bir tercihtir.

Siyah renk ayakkabı

Mor elbiseyi siyah ayakkabı ile tamamlamak da mümkündür. Birçok renkle yakışan siyah, mor elbiseyi de zarif gösterecektir.

Bej renk ayakkabı

Bej renkli bir ayakkabıyı mor elbise ile kombinlemek doğru bir tercihtir. Aynı şekilde ekru ve fildişi gibi renklerden de yardım alabilirsiniz. Sade ve zarif kombinlerden hoşlananlar bu renkleri tercih edebilirler.

Gri renk ayakkabı

Gri ayakkabı ile mor elbiseyi kombinlemek oldukça uyumlu ve zarif bir görüntü oluşturur. Sade ve şık bir kombin için bu renklerden yararlanabilirsiniz. Bu kombin, günlük hayatta, iş hayatında ya da davetlerde kullanabilirsiniz.

Mor renk ayakkabı

Mor elbiseyi mor ayakkabılarla kombinlemek de mümkündür. Böylece tek parça bir görüntü elde edilir. Hardal rengi, turuncu ya da kırmızı bir çanta ile bu kombini canlı ve dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Rose gold renk ayakkabı

Mor elbiseleri rose gold ayakkabılarla kombinlemek de doğru olacaktır. Bu alternatif oldukça şık ve zarif bir görüntü sağlar. Kloş ve sade bir mor elbisenin altına rose gold stiletto giyerek şık bir davete katılabilirsiniz.

Mor Abiyenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Mor abiye altına ne renk ayakkabı giyilir sorusuna cevap olarak aşağıdaki önerilerden yararlanabilişiniz.Güncellendi: Mayıs 23, 2019