Mercan Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Mercan elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusu merak edilen konular arasındadır. Mercan elbise için tercih edeceğiniz ayakkabı ile şık ve dikkat çekici görünmek için doğru kombin yapmaya özen gösterilmelidir. Aşağıda mercan elbise altına giyilebilecek ayakkabı renkleri sıralanmıştır. Bu renkleri mercan elbise ile kullanarak zarif ve modaya uygun kombinler oluşturabilirsiniz.

Mercan elbise oldukça dikkat çekici bir parçadır. Bu elbiseyi daha canlı renklerle kombinleyerek aykırı bir tarz oluşturabilirsiniz. Soft ve uyumlu renklerle kombinleyerek de günlük kullanıma uygun şık ve zarif kombinler elde etmek mümkün olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Sarı Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Pembe Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Mercan elbise altına ayakkabı tercih ederken elbisenin model ve tarzını dikkate almak gerekir.

Kısa mercan elbiseler stiletto, sandalet, topuklu ayakkabı ve sneakers ayakkabılarla kombinlenebilir. Spor kesim mercan elbiseleri spor ayakkabılarının yanı sıra dolgu topuk, babet ve sandaletlerle de kombinleyebilirsiniz. Ofis stili mercan elbisenin altına burnu kapalı nude, bej, dore veya gümüş topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz. Şık bir davet için mercan elbisenin altına, dore, bej, nude, siyah, rose gold veya gümüş renkli bir stiletto tercih edebilirsiniz.

Mercan renkli bir elbiseyi kombinlerken elbisenin modeline göre bir ayakkabı tercihi yapmak gerekir. Ayakkabı modeline karar verdikten sonra doğru ayakkabı rengi ile şık ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz. Mercan elbisenin altına giyilecek ayakkabı renkleri aşağıda sıralanmıştır.

Turkuaz renk ayakkabı

Mercan elbiseyi turkuaz renkli ayakkabılarla kombinlemek mümkündür. Bu kombin ile oldukça dikkat çekici bir tarz yakalayabilirsiniz. Hem canlı hem de şık bir görüntü için doğru kombin olacaktır. Özellikle yaz aylarında şifon mercan elbiseyi turkuaz stiletto ile tamamlamak oldukça ilgi çekici bir görüntü sağlar. Kloş mercan elbisenin altına turkuaz topuklu ayakkabı tercih ederek oldukça şık ve zarif bir görüntü elde etmeniz mümkündür.

Siyah renk ayakkabı

Birçok renkle etkileyici bir uyum sağlayan siyah, mercan elbise için de oldukça doğru bir seçim olacaktır. Kısa ve dar mercan elbisenin altına siyah stiletto tercih ederek dikkat çekici ve şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Spor kesim mercan elbisenin altına siyah babet, sneakers ya da espadril tercih edilebilir.

Nude renk ayakkabı

Mercan elbiseyi nude ayakkabılarla kombinlemek de oldukça doğru bir tercih olacaktır. Nude ayakkabılar çoğu elbiseye yakıştığı gibi mercan elbise ile de uyumlu bir görüntü oluşturacaktır. Özellikle işlemeli ve gösterişli mercan elbiseleri nude ayakkabılarla tamamlamak doğru bir seçimdir.

Dore renk ayakkabı

Mercan elbiseyi dore ayakkabıyla kombinleyerek şık ve elegan bir tarz oluşturabilirsiniz. Hem zarif hem de dikkat çekici bu kombin ile özel davetlere, şık bir akşam yemeğine mümkündür. Bu kombini ofise giderken de tercih edebilirsiniz.

Gümüş renk ayakkabı

Gümüş renkli ayakkabılar mercan elbiselerle oldukça uyumlu bir görüntü sağlar. Mercan elbisenin ilgi çekiciliğini gümüş renkli bir ayakkabı ile dengelemek mümkün olacaktır.

Bej renk ayakkabı

Bej renkle mercan elbiseyi tamamlamak oldukça doğru bir tercihtir. Ekru ve fildişi gibi renklerle de mercan elbiseyi kombinlemek için kullanılabilir. Bu renkteki ayakkabılar ilginin elbiseye odaklanmasını sağlar.

Gri renk ayakkabı

Gri ayakkabılarla mercan elbiseyi kombinlemek doğru olacaktır. Sade ve zarif bir görüntü oluşturan bu kombin, hem günlük hayatta hem de iş hayatında tercih edilebilir. Ayakkabı ve elbisenin modeli kullanım alanını belirleyecektir.

Pudra renk ayakkabı

Mercan elbiseyi pudra renkli bir ayakkabı ile kombinlemek sade, dengeli ve zarif bir görüntü sunar. Bu kombin tek parça bir görüntü sağlar. Kombini canlandırmak için su yeşili çanta ya da turkuaz takı tercih edilebilir.

Rose gold renk ayakkabı

Mercan elbiseleri rose gold ayakkabılarla kombinlemek de doğru olacaktır. Bu alternatif ile şık ve zarif bir görüntü elde edebilirsiniz.Güncellendi: Mayıs 23, 2019