Mebucain, boğaz ağrılarının ve tahrişinin önlenmesinde, mevcut bir ağrı veya tahriş varsa hafifletilmesinde kullanılan pastil formunda bir ilaçtır.

Mebucain Pastil İçeriği

Etkin madde olarak setilpiridinyum klorür ve lidokain hidroklorür içeren Mebucain, yardımcı madde olarak nane yağı, levomentol, asesulfam potasyum, mısır nişastası, sitrik asit monohidrat, makrogol, mikrokristalin selüloz, magnezyum stearat, sorbitol ve saf su içerir.

Faydaları

  • Antimikrobiyal yapıda bir ilaç olması sebebiyle üst solunum yolu enfeksiyonları, soğuk algınlığı, grip, nezle ve boğaz ağrılarında kullanılabildiği gibi boğaz operasyonları öncesinde ve sonrasında da destek amaçlı kullanılabilir.
  • Üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden olan mikroplarla savaşarak boğaz sağlığının korunmasına yardımcı olur.
  • Öksürük veya hastalıkların neden olduğu boğaz içindeki doku zedelenmeleri ve tahriş sebebiyle ortaya çıkan ağrıların azaltılmasında etkilidir.

Kullanımı

Doktor tarafından aksi belirtilmedikçe, 12 yaş altı çocuklar günde 3 pastili, 12 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler günde 6 pastili geçmeyecek şekilde ve üst üste en fazla 5 gün olmak üzere kullanabilir.

Siz de Mebucain pastil kullandıysanız ürün hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak, bu ürünü denemek isteyen diğer kullanıcıların değerlendirmenize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...