Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır: Faydaları Nelerdir?

İçerisinde bulunan maddelerle birlikte maydanozun, Sağlıklı olduğu uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır. Maydanoz kürü ile de maydanozda bulunan uçucu yağlar birçok tedavi yönteminde kullanılmaktadır. Vücuda; sigara dumanıyla, baca dumanıyla ve kirli hava ile giren kanserojen maddeleri nötrleyen bir yiyecektir. Özellikle sigara tiryakilerinin, vücutlarına verdikleri zararları azaltabilmeleri adına maydanoz tüketimine önem vermeleri gerekiyor.

Maydanoz içerisinde bulunan flavonoidler, vücudunuzdaki ödemi atmanıza yardımcı olmaktadır. Oldukça güçlü bir antioksidan olma özelliğini taşıyan bu madde ile birlikte vücudunuzun temizliği sağlanacaktır. Maydanoz tüm bunlarla birlikte C ve K vitaminlerini yüksek derecede bulundurmaktadır. Yaşlanma engelleyici, çevrenin olumsuz faktörlerden engelleyici ve aynı zamanda kalp hastalıkları riski bu vitaminler sayesinde en aza indirgenmektedir.

MAYDANOZ KÜRÜ NEDEN ÖNEMLİ?

Giderek artan sayıda kişi tarafından maydanoz kürü tercih edilmektedir. Maydanoz kürünü düzenli olarak kullanmanızla birlikte, beraberinde getirdiği faydaları görebilirsiniz. Mucize bir kür olan maydanoz kürüne, vakit kaybetmeden başlamanızla birlikte sonuçlarını erken olabilirsiniz.

MAYDANOZ KÜRÜNÜN EN ÖNEMLİ FAYDALARI

Zayıflama: Maydanoz kürü, metabolizmayı hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Hızlanan metabolizma, yağ yakmaya elverişli ortamı beraberinde getirmektedir.

Ödem Atma: Vücudunuzdaki ödemi atma konusunda etkili bir yardımcı olan maydanoz kürü ile birlikte, yağ oluşumunun önüne geçeceğiniz gibi bununla birlikte karaciğer yağlanmasını da giderebilirsiniz.

Sivilce ve Lekeler: Antioksidan özelliği taşımasıyla birlikte sivilce sorunundan muzdarip olanlar için etkili bir yol olan maydanoz kürü, lekeli cilde sahip olanlar için de tercih edilebilir. Sağlıklı ve doğal bir şekilde sivilce ve aknelerden maydanoz kürüyle kurtulabilirsiniz. Düzenli bir şekilde maydanoz kürünü kullanmanız halinde, gözle görülür pürüzsüzlükte cilde sahip olacaksınız.

Cilt Bakımı: Maydanoz kürü, içeriğindeki vitaminlerle birlikte zengin bir besin olma özelliğini taşımaktadır. Cildinizi güzelleştirecek, yaşlanmayı geciktirecek ve aynı zamanda kırışıklıklara karşı etkilidir.

MAYDANOZ KÜRÜ NASIL KULLANILIR?

Maydanoz kürü, farklı amaçlar için kullanılabilen doğal bir üründür.

SİVİLCELERE KARŞI MAYDANOZ KÜRÜ KULLANIMI

Cildinizdeki ve cildinizde oluşabilecek sivilceler için kullanabileceğiniz maydanoz kürünün etkisini düzenli olarak kullanmanızda görebilmeniz mümkün. Maydanoz kürünü kullanmaya başladığınızda sivilcelerinizde artış görebilirsiniz. Bu durumda panik yapmanıza gerek yok. Artıştan sonra ilerleyen zamanlar içerisinde sivilceleriniz tamamen yüzünüzden kaybolacak ve siz de son derece pürüzsüz bir cilde bu sayede kavuşacaksınız.

Şiddetle tavsiye edilen bir sivilce-akne tedavi yöntemi olan maydanoz kürünü 15 gün boyunca sürekli uygulamanızda yarar var. Cildinizde sivilce ve lekeler maydanoz kürü ile ortadan kalkacağı gibi parlak ve ışıltılı bir cilt görünümüne de sahip olacaksınız. Her zaman etkileyici olduğu gibi doğal görünen cildinizle birlikte fark yaratacaksınız.

KARACİĞER YAĞLANMASI İÇİN MAYDANOZ KÜRÜ KULLANIMI

Karaciğerinde yağlanma başlayan veya yağlanma bulunan kişiler, sabahları halsiz uyanma sendromuyla karşılaşırlar. Karaciğerinde yağlanma bulunanlar, günde 10 saat uyusalar da uykularını alamamaktan şikâyetçi olurlar ve bu da beraberinde yorgun bir günü beraberinde getirmektedir. Maydanoz kürü, karaciğer yağlanmasına karşı oldukça etkilidir. Sağlığınızı korumak adına veya sağlığınızı tekrar kazanmak adına maydanoz kürünü tüketmenizde fayda var.

Maydanoz kürünü tüketmeye başladığınızdan itibaren 5-6 gün içerisinde sabahları zinde bir şekilde uyandığınızı gözlemleyecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Karaciğerinde yağlanma sorunu bulunan kişiler 15 gün boyunca düzenli olarak kürü kullanmalı ve ardından 5-6 gün ara verdikten sonra tekrar bir 15 gün daha kullanmalılardır. Yağlanma sorunu hemen çözülebilecek bir sorun olmadığından dolayı, zaman yayılmalı ve en önemlisi düzene özen gösterilmelidir.

ZAYIFLAMADA MAYDANOZ KÜRÜ KULLANIMI

Sağlıklı bir zayıflama süreci geçirmek istiyorsanız sabah kalktığınızda mutlaka maydanoz kürünü içmelisiniz. Vücudunuzun yağ yakım hızını hızlandıracak olmasıyla birlikte çok daha kolay bir şekilde kilo verebilmenizin de önünü açacaktır. Düşük kalorili bir kahvaltı öncesinde tüketebileceğiniz maydanoz kürü, egzersiz ve Spor yaparken de kendinizi dinç hissetmenizde önemli bir rol oynayacaktır.

MAYDANOZ KÜRÜ HAZIRLAMA

Maydanoz kürü ile birlikte, kendinizi daha sağlıklı hissedeceğiniz gibi aynı zamanda cildinizi de güzelleştireceksiniz. Toksinlerden arınan bir vücuda sahip olmanızı beraberinde getiren maydanoz kürüyle zayıflamanız da oldukça kolay. Maydanoz kürünü hazırlamaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken bir püf nokta bulunuyor. Markette bulunan maydanozlar genellikle organik değillerdir. İri yapraklara sahip olan organik olmayan maydanozların vücudunuza hiçbir yararı olmayacağı gibi aksine zararı olacaktır. Maydanoz seçiminde mutlaka organik ürünleri kullanmaya özen göstermeniz gerekiyor.

MAYDANOZ KÜRÜ İÇİN MALZEMELER

16-17 adet maydanoz, 1 bardak su ve 1 adet taze limon.

MAYDANOZ KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

Maydanozları bir blender içerisine koyun. Ardından limonun suyunu iyice sıkın ve üzerine de suyu ekleyin. Blender yardımıyla iyice bütün malzemeleri karıştırın ve kürü elde edin. Hazırlaması son derece kolay olan maydanoz kürü, aynı zamanda son derece masrafsızdır. Her zaman için hazırlayabilmeniz mümkündür.

MAYDANOZ KÜRÜ NASIL UYGULANIR?

Hazırladığınız kürü sabah karnına içmenizde çok büyük yarar var. Kürü içmenizin ardından 15-20 dakika süre geçtikten sonra kahvaltınızı yapabilir ve son derece dinç bir sabaha merhaba diyebilirsiniz.Güncellendi: Temmuz 5, 2019