Madecassol Nedir: Madecassol Krem Ne İşe Yarar, Ne İçin Kullanılır?

Okunma süresi: 12 dakika

İlacın Özeti
Ürünün Gerçek Adı MADECASSOL 10 mg/1 gr 40 gr pomad
Üretici Firma Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti.
Geri Ödeme Kodu A04813
Satış Fiyatı 25,94 TL [ 9 Ocak 2020 ]
Jenerik Jenerik İlaç
Reçete Durumu Normal Reçeteli bir ilaçtır.
Barkodu 8699546385492
Etkin Maddesi Centella Asiatica Ekstresi
ATC Kodu D03AX
Birim Miktar 10 mg/1 gr
Birim Cinsi MG
Ambalaj Miktarı 40 gr Promad
İlacın Kategorisi Dermatolojik İlaçlar > Skatrizan İlaçları
Üretim Yeri Yerli ( Ülke: Türkiye ) ve Beşeri bir ilaçtır.

 

Cilt probleminin tedavisinde kullanılan ve herhangi bir yan etki göstermemesinde dolayı cilt problemleri olanların sıklıkla tercih ettiği Madecassol krem hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Madecassol krem nedir? Madecassol kremin cilde faydaları nelerdir? Madecassol krem nasıl kullanılır? Kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek için Aysha okurları için hazırladığımız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem, içerisinde Centella asiatica bitkisinin ham maddesi bulunması nedeniyle cildi yenileyen, onaran ve yaraları iyileştiren bir etkiye sahip medikal bir kremdir. Sadece eczanelerden temin edilebilen bir krem olmasının yanı sıra deneyimleyen kişilerin memnun kalma oranı oldukça yüksektir. Etkili sonuçlar veren Madecassol krem, yara ve yanık gibi problemlerin yanında sivilce ve leke gibi sorunlarda da kullanıcıların memnuniyetini kazanıyor.

Madecassol Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

Madecassol Krem İçeriği Nedir ve Nasıl Saklanmalıdır?

Madecassol kremin içeriğindeki ana maddesi Centella asiatica isimli bir bitki oluşturuyor. Bu bitkinin yanı sıra içeriğindeki diğer yardımcı maddeler; saf su, terpen içermeyen lavanta yağı, terpen içermeyen ıtır yağı, glikol stearat, sıvı parafin kalın, propilen glikoldür. Bu maddelere bakıldığı zaman genel olarak doğal ve bitkisel içerikli bir üründür.

Madecassol kremin etkili olabilmesi için doğru bir şekilde saklanması önemlidir. Yanlış saklama koşullarından dolayı son kullanım tarihi geçmemiş olsa bile kullanılamaz duruma gelebilir. Dolayısıyla Madecassol kreminin 25 derece sıcaklığın altındaki yerlerde muhafaza edilmesi gerekir. Madecassol kreminin kullanım ömrü ise 24 aydır.

Madecassol Kremi Kullanırken Dikkat!

Madecassol Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Madecassol krem düzenli bir şekilde kullanılması durumunda herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Fakat kremin dozunda kullanılması oldukça önemlidir ve açık kullanımından kaçınılmalıdır. Açık yaraya veya içi su dolu kabarcıklı yaraya uygulanmamalıdır. Bir yan etkisi olması durumunda mutlaka doktora danışılmalıdır. Ciltte döküntü, şişme, nefes almakta ve yutkunmakta güçlük, deride kabarma, dudak, dil ve ellerde şişme, morarma, kaşıntı gibi yan etkileri olması durumunda mutlaka doktora başvurmanız gerekir. Ayrıca çocukların ve bebeklerde kullanımı kesinlikle doğru değildir.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Malzemeler;

– 1 çay kaşığı Madecassol krem

– 1 çay kaşığı Bepanthen krem

– 1 adet E vitamini ampulü

Uygulama;

1 çay kaşığı Madecassol krem, 1 çay kaşığı Bepanthen krem ve 1 adet E vitamini ampulünü bir kasenin içerisinde karıştırın. Hazırlanan karışımı göz çevresi ve dudak dışındaki bölgelere ve boyun bölgesine uygulanabilir. Karışımı yüzünüzde 1 saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Bu karışımı 2 haftada bir defa yapmanız yeterli olacaktır. Ancak bu karışımda Madecassol ile Bepanthen kremlerin miktarı eşit olmalıdır.

Madecassol Krem Ne İçin Kullanılır?

Madecassol kremin sivilce tedavisinde herhangi bir katkısı yoktur. Ancak sivilcelerden sonra yüzde kalan akne izleri, çukurları ve kırmızılıkları ortadan kaldırması açısından etkin bir şekilde kullanılan bir kremdir. Küçük cerrahi müdahaleler olan sünnet, genital bölge yırtılmaları, doğuma yardımcı olmak amacıyla uygulanan müdahalelerde kullanılan bir kremdir. Ayrıca radyasyon tedavisi sonrasında oluşabilen cilt hasarlarının iyileşmesini sağlar. Hücre yenileyici özelliği sayesinde yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır ve oluşan lekeleri ortadan kaldırır.Güncellendi: Ocak 14, 2020