Lacivert takım elbise altına ayakkabı seçimi nedendir bilinmez Çin işkencesinden hallice. Mesela siyah takım altına ayakkabı seçerken zorlanmayan erkeğimiz nedense söz konusu Lacivert takım elbiseler olunca kafa karışıklığı yaşıyor. En çok ikileme düştükleri konu ise lacivert takım elbise siyah ayakkabı meselesi şüphesiz. E tabi öğretmişler bir kere siyahla lacivert birlikte giyilmez diye. Ne yapacaklardı?

Daha önceden takım elbise altına giyilebilecek ayakkabı modelleri ve renkleri konusunda detaylı bir yazı yayımlamıştım. Bu yazı spesifik olarak Lacivert takım altına ayakkabı seçimi üzerine olacak. Lafı dolandırmadan konuya balıklama atlıyoruz.

Lacivert Takım Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Bu başlık altında lacivert takım elbise ile iyi kötü oluru olabilecek her türlü ayakkabı rengini paylaşacağım. Mekan ve ayakkabı rengi bağlamı da mühim konu tabi. O konuyu teğet geçmek olmaz. Şimdi sırasıyla resmiyet derecelerine göre ayakkabı renkleri buyurun.

Lacivert Takım Elbise Siyah Ayakkabı

Dediğim gibi Türk erkeğinin kafasında arı kovanı etkisi yaratan meselelerden biri lacivert takım siyah ayakkabı kombinasyonu. Peki cidden nedir işin özü? Hemen cevap veriyorum;

Lacivert takım elbise ile siyah ayakkabı GİYİLİR.

Burada önemli olan detay siyah ayakkabının daha formal ( resmi ) ortamlarda giyilebilir oluşu. Toplantıydı, önemli davetlerdi falan gönül rahatlığıyla giyin.

Bide bu kombinasyonun en güzel yanı siyah ayakkabının her erkeğin dolabında olan bir parça olması. Tarz bir kombinasyondan ziyade kurtarıcı gözüyle bakın bu ikiliye.

Lacivert Takım Elbise Lacivert Ayakkabı

Çoğu yerde lacivert takım elbise altına lacivert ayakkabı önerisini göremezsiniz. Sanırım lacivert ayakkabı kullanımının ülkemizde çok yaygın olmaması ve ayakkabı dolaplarımızın siyah ve kahverengi tonları ile sınırlı olmasından kaynaklı.

Ben diyorum ki: Nasıl ki baştan ayağa siyah ve beyaz kombini yapılıyorsa, lacivert takım altına da lacivert ayakkabı pekala giyilir. Siyah ayakkabı kadar olmasada klasik tercihler arasında bulundurun.

Lacivert Takım Elbise Kahverengi Ayakkabı

Tencere kapak hesabı birleştiğinde uyumun doruklarına çıktığımız bir ikili lacivert takım elbise ve kahverengi ayakkabı ikilisi.

Kahverengi ayakkabının her tonu olur ama koyu tonları daha bir hoş olur. Çünkü açık tonlu kahverengi ayakkabılar algıyı ayakkabıya çeker ve takım elbisenin güzelliği gölgede kalır.

Yinede zevk meselesi açık tonlarda kahve ayakkabı kullanacaklar daha casual ( günlük ) bir kombin oluşturduklarının bilincinde olsunlar yeter.

Lacivert Takım Elbise Bordo Ayakkabı

Böyle hani ” Ateş ediyorsun abi! ” derler ya. Bu kombin öyle bir kombin. Ülkemizde giyeni çok göremezsiniz çünkü doğru şekilde giymek beceri ister. Güvenli bölgenin dışındasınız demektir. Yani ya rezil ya vezir hesabı…

Bordo ayakkabılar ile iş görüşmesi gibi ciddiyet seviyesi maksimumda yerlere gitmeyin. Sevgilinizle akşam yemeği falandı daha rahat ortamlar için ” Ben kendime güveniyorum, hallederim.” diyorsan giyin canım. Benden size kocaman bir 10 puan.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...