Ten Renginize Göre Kumral Saç Renginiz

Açık kahverengiden altına, hatta kızıla son zamanların bilim ve renk teorilerine göre teninize en uygun kahverengi tonunu seçin.

Sarışın-esmerden maun kestanesine, koyu kestaneye kahverengi saç sıkıcı olmaktan çok uzaktır. Koyu tarafta olmak sadece trend değil aynı zamanda düpedüz seksi! Tüm yapmanız gereken saç tonunuzu mükemmelleştirmek için biraz bilgiye sahip olmak. Bu; kahverengi saç rengi tonunuzla ten renginizi uyumlu seçmekle başlıyor.

Kelly Van Gogh Saç Rengi’nin kurucusu ve saç rengi uzmanı Kelly Van Gogh “koyu-medium kahverengi saçın altında güçlü bir kızıl tonu var,” diyor. “Bazı çok iyi sarışın tonları güzel, zengin kumral tonlar, sıcak kızıl ve güzel karamel vurgular barındırır.” Öyleyse Doğa Ana’yla savaşmak neden?

Saç rengi açıklıktan koyuluğa doğru 1 ile 10 arasında bir skalada değerlendirilirse 1 simsiyah; 10 ise platin sarısıdır.Birçok esmer 2’den 5’e kadar olan renkleri denerler. Van Gogh’a göre iki ton daha açığa giderseniz çok zengin, sıcak bir kahverengi tona sahip olursunuz. “Bunun ötesinde, daha da sarışına ya da altına doğru gitmeye çalışırsanız iyi görünmeyeceksiniz. Dahası saçınızı mahvedeceksiniz.”

Esmerlerin çok güçlü kızıl pigmentleri olduğu için saçı boyamak saçta görünen rengi biraz kaldırıp kızıl tonların görünmesini sağlayacaktır. New York’taki Mark Garrison Salon’un sahibi ve ünlülerin saç stilisti Mark Garrison’a göre bazı kadınlar bu tondan kaçınıyor. Birçok müşterisinin saçlarında kırmızı görmek istemediğini söylüyor. Onun yerine, karamel ya da bal tonları istiyorlar.

İki durumda da, kahverenginin en iyi tonunu seçerken önce ten renginize bakın. Aşağıda Garrison’un tavsiyeleri var:

Açık tenliler için kahverengi saç tonu

Doğal saç renginizin 2 ton açık veya koyusunda kalmak muhtemelen saç renginizi medium kahverengi tonunda kullanmak anlamına gelir. Özellikle röflede sıcak kızıl tonları ve daha açık çilek tonları güzel gözükebilir. Doğuştan koyu saçlı değilseniz çok koyu saçlardan kaçının—açık tenli kadınların genellikle koyu saç için yeterli pigmentleri yoktur.

Buğday tenliler için kahverengi saç tonu

Soluk benizliler ya da sarı tonlular için buğday kahverengiler çok iyidir. Burada daha fazla seçeneğiniz var; karamelden zengin, kumral tonuna saçınızı açabilir ya da koyulaştırabilirsiniz. Yalnızca saçınızı doğal tutun. Çok koyu (siyaha yakın) ya da çok açık (sarışına yakın) yapmayın.

Koyu tenliler için kahverengi saç tonu

Zeytin renkliler için, koyu renkler idealdir ve doğal görünürler. Çok koyu kahverengi renkleri daha koyu kızıl röflelerle zenginleştirebilirsiniz. Teninizde pembe tonları varsa ballı kumral gibi daha yumuşak bir ton deneyin. Mevcut renginizin 2 ton açık veya koyusundan öteye gitmeyin. Ve (tekrar, eğer öyle doğmadıysanız) saç renginizi çok açmayın. Bu ten renginizle iyi gitmeyecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...