Kumaştan Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Kumaştan ruj lekesini çıkarmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulamadan önce eğer ruj lekesi kurumuşsa, ılık suyla ıslatmak ve yumuşamasını sağlamak gerekir.

Ruj lekesi kumaştan nasıl çıkar

Kumaştan ruj lekesini çıkarmak için amonyak kullanmak mümkündür. Özellikle keten ve pamuklu kumaşlardaki ruj lekesini çıkarmada oldukça etkili bir yöntemdir. Amonyağı kullanmadan önce bir miktar su ile karıştırıp inceltmekte fayda olacaktır. Böylece kumaşın zarar görme ihtimali oldukça düşer. Bir kap suya 1 çay bardağı amonyak koyduktan sonra 1 – 2 saat kadar bu çözeltide bekletmek ve ardından yıkamak yeterli olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Buğday Tenliler Hangi Renk Fondöten Kullanmalı?
Açık Renk Fondöten Nasıl Koyulaştırılır?
Loreal True Match Fondöten Hangi Cilt Tipine Uygun?
Transparan Fondöten Ne İşe Yarar?
Yağlı Ciltler Nasıl Fondöten Kullanmalı?
Pata Krem Fondöten Nasıl Sürülür?
Hangi Fondöten Cilde Zarar Vermez?

Kıyafetten ruj lekesi nasıl çıkar

Ruj lekesini kıyafetten çıkarmak için lekeli bölgeye ılık su ve sabun uygulaması da yapılabilir. Özellikle henüz oluşmuş lekelerde başarılı bir sonuç sağlayacaktır.

Gömlekten ruj izi nasıl çıkar

Gömlekten ruj lekesini çıkarmak için sıvı bulaşık deterjanını gömleğe dökmek ve ılık suyla yıkamak yeterlidir.

Elbiseden ruj lekesi nasıl çıkar

Elbiseden ruj lekesini çıkarmak için saç spreyi kullanılabilir. Bunun için ruj lekesi olan bölgeye doğrudan sprey uygulanır ve 20 dakika kadar beklettikten sonra elbise ılık suyla yıkanır.

Pantolondan ruj lekesi nasıl çıkar

Pantolondan ruj lekesini çıkarmak için beyaz sirke ile limon suyunu karıştırıp kullanmak mümkündür.

Kurumuş Ruj Lekesi Nasıl Çıkar?

Kurumuş ruj lekesini çıkarmanın en etkili yolu eter kullanmaktır. Ruj lekesi olan bölgeye eter uygulamak ve birkaç dakika bu şekilde beklettikten sonra sıcak su ve beyaz sabun ile yıkamak yeterli olacaktır.

Ruj lekesi halıdan nasıl çıkar

Ruj lekesini halıdan çıkarmanın bir diğer yöntemi sıvı bulaşık deterjanı kullanmaktır. Islak beze bulaşık deterjanı damlatıp, ruj lekesi olan bölgeyi temizlemek yeterli olacaktır.Güncellendi: Mayıs 25, 2019