Trend Kadın

Küllü Saç Rengi Kimlere Yakışır: Nasıl Elde Edilir?

KÜL RENGİ SAÇ REHBERİ
İş saç rengine gelince fotoğraflar müşterilerle saç stilistleri arasında ortak bir zemin oluşturur. Ama saç rengi tonları gibi teknik terimleri iyi bilmiyorsanız, fotoğraf da kullansanız saç renginizden memnun kalmayabilirsiniz. Saç rengi tonlarını doğru tanımlayıp saç stilistinize iletmek yanlış anlaşılmaları önleyecektir. Yardımcı olmak için, Dokuz Sıfır Bir Salonu’ndan renk uzmanı Nicole Leal’da görüştük. Kül rengi tonları; inci tonları, buz lavantası ve gümüştür. Yeşil, mavi, menekşe rengi gibi gün batımındaki ve gökkuşağının sonundaki renkler.

Renk Geçmişiniz ne?

Saç kesmeyi seviyorum, ama renkleri de seviyorum. Neredeyse 15 yıl boyunca Wella Professional’da renk uzmanıydım. Saç stilistlerini kesim ve renk konusunda eğitmek için uluslar arası seyahatler yaptım. Bütün renklerde usta oldum. Bu bana renkleri genel anlamda anlama konusunda çok büyük bir avantaj sağladı. Şu an 901 Akademi’de eğitim ve asistan program direktörüyüm. Tecrübelerime gore size en uygun renge karar vermek için şu yedi faktörü değerlendirmelisiniz: doğal saç renginiz, saçınızın sağlık durumu, ten renginiz, yaşam tarzınız, mevcut trendler ve nerede yaşadığınız.

Sarışın, Esmer ya da Sarışın-Esmer Biri Hangi Kül Tonlarını Kullanmalıdır?

İnci tonları, buz lavantası ve gümüş. Yeşil, mavi, menekşe rengi gibi gün batımındaki ve gökküşağının sonundaki renkler.

Sarışın, esmer ya da esmer-sarışın kimlerde en iyi durur?

Ten rengi güneşe maruz kalmaktan dolayı değişebildiği için; kül renginin tonunun ne olması gerektiğine karar vermek için önce göz rengine odaklanırım. Tipik olarak kül rengi saç, koyu kahverengi, ela ve koyu mavi gözlerle iyi gider.
Kül rengi saç istiyorsanız saç stilistinize ne sormalısınız? Kullanmanız gereken belli anahtar terimler var mı?
Önce, ‘cool’un size ve saç stilistinize ne ifade ettiğini belirleyin. Sıcak tonlar istiyorsanız, ama rengi bej şampanya olarak tanımlıyorsanız iki birbirinden farklı renk istiyorsunuz demektir. Konu terminolojiye gelince her zaman tedbirli davranın derim.

Küle rengi saçı korumak için hangi ürünler almalısınız?

Durulanmayan saç kremleri ve saç maskeleri kül tonları için idealdir. Çünkü cool tonlar ışığın yansımasını emer ve saç renginizi kötü gösterebilir. Oribe’in Güzel Renkler İçin Maske’si ($59) favorilerimden biri! Sachajuan’ın Gümüş Şampuan’ı ($29) gibi mor bir şampuan ya da Unite Blonda Şampuan ($27) arsız tonları saç renginizden uzak tutmak için iyi seçimler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.