Kozmetik ürünlerin en büyük düşmanı ısıdır.

Yani sıcaklık, sıcak ortamlar. Makyaj çantanızı, günlük kullandığınız omuz çantanızın içine koyuyorsanız, o çantayı gün içerisinde bıraktığınız yerlere dikkat etmelisiniz. Çantalarınızı güneşin altındaki arabanızda, kalorifer yanına vb. yerlere bıraktığınızda içindeki makyaj ürünleri ısıya maruz kalıyor ve bu durum ürünlerimizin son kullanma tarihleri geçmeden bozulmalarına neden oluyor. Makyaj ürünlerinizi ışık, nem ve ısı almayan yerlerde muhafaza edin ki sağlıklı bir şekilde uzun süreler kullanabilin.

Tavsiyemiz ürünlerinizi evde bölüm bölüm düzenleyebilirsiniz;

Yanınızda taşıdıklarınız
Günlük kullandıklarınız
Gece makyajında kullandıklarınız
Yazın kullandıklarınız
Kullanmadıklarınız
Makyaj yaparken önünüzde bütün ürünlerin açık olması kafanızı karıştırabilir. Biraz ondan biraz bundan derken sonuç olarak biraz abartılı bir makyaj yapabilirsiniz.

Yanınızda taşıdığınız makyaj çantası gün içerisinde hangi ürünlere ihtiyacınız oluyorsa, içine sadece onları koyacağınız küçük bir çanta olmalı. Bu çantada sadece yapmış olduğunuz makyajı rötuşlayıp gün boyu tazeleyebileceğiniz malzemeler olması yeterli.

Gün içinde cildinizde parlamalar olabilir, bunun için parlamayı alacak bir pudranın yanınızda olması önemli.

Yine gün içinde göz altlarınız ya da cildinizde açılmalar olabilir. Bunun için kullandığınız kapatıcıyı yanınıza alabilirsiniz. İhtiyacınız olacak son ürünse rujunuz. Çünkü ruj en sıklıkla tazeleme gerektiren üründür.

Bunların dışında herkesin kendine göre en fazla bir-iki ürüne daha ihtiyacı olabilir. Yanınızda fazladan ürün gezdirmeniz, bu ürünlerin sağlığı açısından da pek iyi olmayacaktır.

Günlük kullandığınız malzemeleriyse kolay ulaşabileceğiniz dolaplarda, çekmecelerde muhafaza edin.

Elinizin altında şunlar eksik olmamalı.

Fondöten
Kapatıcı
Pudra
Allık
Maskara
Ruj
Far
Gece makyajı için ürünlere ayıracağınız bölümdeyse parti, davet, özel durum ve günlerde günlük makyajın üzerine devam ettiğinizde makyajı daha iddialı hale getirecek ürünler olmalı.

Renkli ve smoke makyaj farları
Renkli ve smoke makaj kalemleri
İddialı rujlar
Işıltılı pudralar
Diğer gece makyajında kullanılabilecek ürünler
Bu tarz ürünleri normal günlerde, hele de işe giderken alelacele yapılan makyajlarınızda kullanıp, metroda, otobüste ele güne rezil olmayın lütfen. O yüzden hepsini öncelikle günlük makyaj çantanızdan ayırın. Onlar ayrı bir çantanızda, çekmecenizde dursun.

Özel bir davet, parti, düğün için gerekli olduğunda;

1-Günlük makyaj çantanızla ten makyajınızı yapın.

2-Gece makyaj çantanızı açıp bu makyajınızın üstüne devam edin.

Bunlar dışında yazın kullanılan ürünler çantanız olsun. Sadece yaz aylarında kullanılıp kışın elinizin değmediği renklerdeki ürünleri ve yapılarından dolayı yazın kullanmayı tercih ettiğiniz tüm malzemeleri bu çantada toplayın.

Ruj ve gloss’larınız fazlaysa onları da ayrı ayrı çantalara koyun.

Kullanmadığınız ürünler var ise, gün gelir de belki lazım olur diye saklıyorsanız; bu ürünleri, kullandığınız malzemelerden ayırın ve tamamen ayrı bir çanta yapın.

Ürünlerinizin bu şekilde bölüm bölüm olması, kafanız karışmadan, ürün aramadan, rahatlıkla makyaj yapmanızı sağlar. Bölümleri ve düzeni bildiğiniz rahatlıkla her ürünü bulur ve makyajınızı da kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca bu düzende ürünlerinizi de sağlıklı bir şekilde korumuş olursunuz.

Kozmetik Ürünleri Nasıl ve Nerede Saklanmalı konusu ile ilgili tavsiye ve tecrübelerinizi lütfen bizimle paylaşın.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...