Kısa ve Seyrek Kaşlar Nasıl Alınır?

Kaş alımı yüz bakımında en önemli noktalardan biri. Ayrıca da çoğu zaman yanlış yapıldığından oldukça büyük orunlara da neden olmakta. Öncelikle kaş alımı sırasında bilinmesi ve baz alınması gereken en önemli iki unsur kaş tipi ve yüz tipi. Yüz tipinizin ve kaş tipinizin orantılı olması doğru kaş alımının en büyük püf noktası. Kalın ya da ince kaşlı ya da gür veya seyrek kaşlı olmanız mümkün. Biz bu yazımızda seyrek kaşlar nasıl alınmalı konusunda sizlerle bazı küçük detaylar ve püf noktaları paylaşacağız.

Öncelikle seyrek kaşlar nasıl alınmalı sorusunda en önemli olan nokta kaş arasındaki boşlukların ne denli büyük olduğu ve kaş yapısı. Seyrek kaşlar çok fazla alınmaması tavsiye edilen kaşlardır ki genellikle genetik olarak bu şekilde gelişmediğinde kaş seyrelmesi yanlış alıma bağlı oluşuyor diyebiliriz.

Seyrek kaşlar nasıl alınmalı ve düzeltilmeli?

Seyrek kaşlar nasıl alınmalı ve düzeltilmeli sorusunun cevabı oldukça basit. Aslında kaşlarınız seyrek ise kaş almanıza çok da gerek yok doğrusu hiç şüphesiz ki sadece göz kapağı altına doğru çıkmaya başlayan kaşların alınarak toparlanması ve bir kalem yardımıyla burun kaş bitimi noktaları arasında çizilecek bir çizgiyle doğru orantının belirlenip kaş ortası ve ucunda oluşan fazlalıkların alınması. Bunun haricinde kaş üstünden ya da altından gerçekleştirilecek her türlü inceltmeye yönelik hareket kaşlarınızın daha çok seyrelmesine ve dökülmesine sebep olacaktır.

Muhtemel olarak bilinçsiz ya da ya da yanlış uygulamalar sonucu yüz orantısını bozacak şekilde gerçekleştirilen aşırı inceltme uygulamalarıyla küstürmüş olduğunuz kaşlarınızın doğal haline geri dönebilmesi için olabildiğince az müdahalede bulunmak en doğrusu. Böylece kaşlarınızın düzgün bir uzama ve büyüme evresi olacaktır ki bu da seyrelme sorununuza bir çözüm olabilir.

Seyrek kaşlar nasıl alınmalı ve kim tarafından alınmalı?

Seyrek kaşlar nasıl alınmalı ve kim tarafından alınmalı sorusunun cevabı ise şöyle. Öncelikle kaş ortanızı ve bitimini ayrıca göz kapaklarına doğru oluşan fazlalıkları evde bir cımbız yardımıyla kolayca toparlayabilirsiniz. Ancak eğer kaşlarınızın seyrelme probleminin bitmesini ve daha düzgün bir görüntüye kavuşmayı istiyorsanız bu işlemi iple ya da sir ağdayla kaş alımı yapmayan, kaş alımında sadece cımbız kullanan ve ölçülü kaş alımı yapabilen bir estetisyene yaptırmanız en doğrusu olacaktır.Güncellendi: Haziran 29, 2019