Trend Kadın

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Pantolon Giymeli? (Detaylı Rehber)

19

Tatlı, sevimli, sempatik… Aynı zamanda çekici, alımlı ve seksi… Bu gibi birbirinden güzel sıfatla tanımlanan, hayatı diğerlerine nazaran birkaç santim aşağıdan sürdüren kısa boylu kadınlarımız… Kısa boylu, daha hoş bir tabirle tüm minyon kadınları ilgilendirecek bir içerikle sizlerleyiz. Gün be gün değişim gösteren moda anlayışı, kimi zaman hiç bilinmeyenleri gündemimize oturtuyor, kimi zamansa nostaljiyi günümüze taşıyor. Peki, biz kısa boylular, bu sonsuz sirkülasyonda kendimize uygun, deyim yerindeyse “tam bizlik” olan giyim tarzını nasıl bulabiliriz? Mesela, kısa boylu kadınlar nasıl pantolon giymeli? İşte bu içerik, Türk kadınlarının büyük bir kısmını ilgilendiren kısa bacak boyu sorunsalına naçizane çözümler sunacak ve kısa boyluların nasıl pantolonları tercih etmeleri gerektiğini açıklayarak ‘bacak boyu birkaç sihirli dokunuşla nasıl daha uzun gösterilir’ sorusunun yanıtı olacak.

Kısa boylu kadınlar nasıl pantolon giymeli soruna öncelikle vücudunuzu tanıyarak cevap vermelisiniz

Kısa boylular nasıl pantolon giymeli konusunda değinilecek ilk detay şüphesiz vücut analizidir. Nasıl bir fiziğe ve hatlara sahip olunduğunun bilinmesi, kıyafet seçimi konusunda hayati önem taşır. Örneğin üst beden alt bedenden kısa ise, üst beden için seçilecek kıyafet uzun olmalı, alt beden içinse daha kısa bir pantolon tercih edilmelidir.

Asıl püf nokta doğru oranlar!

Kısa boylu kadınların pantolon tercihlerinde dikkat etmeleri gereken bir diğer nokta da pantolonlarının uzayıp giden paçaları. Çok uzun paçalar vücudun orantısızlığının altını çizer ve estetik olmayan bir görünüme neden olur. Bununla birlikte dar bir tarz tercih edilmelidir. Bilhassa İspanyol paçalar, en çok başvurulması gereken hilelerdendir. Hele ki dikine çizgili desenlerle birleşmişlerse, bacaklarınızı olduğundan çok daha uzun göstereceklerdir.

Bacaklarınızı göstermekten çekinmeyin

Şort giyinmek sizi korkutmasın. Boyu dizin çok da üstünde olmayan şortlar, topuklu ayakkabıların da yardımıyla bacaklarınızın hem ince hem de uzun görünmesine yardımcı olur.

Kısa pantolonlardan kaçının

“Kısa boylular nasıl pantolon giymelidir?” sorusunun ilk cevabının, “Kısa pantolon giymemelidirler”, olması kuvvetli muhtemel. O yüzden seçilen tüm pantolonların ayak bileğini geçip ayakkabıya ulaşıyor olması gerek. Bilekte biten pantolonlar, bacaklarınızın kalın görünmesine sebep olabilir.

Yüksek bel, vazgeçilmeziniz olsun

Zaten kısa olan bacaklarımızı daha da kısa göstermek istemeyiz değil mi? Öyleyse düşük bel pantolonlara sonsuza dek veda ediyoruz. Öyleyse kısa boylular nasıl pantolon giymeli? Evet, kısa boylular yüksek bel pantolon giymeli. Yüksek bel pantolonlar, bacak boyunu olduğundan daha uzun göstermede en büyük yardımcımızdır.

İlginizi Çekebilir

Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Bol Paça Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

İspanyol Paça Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Keten Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Dore Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.