Trend Kadın

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli (Ayrıntılı Rehber)

15

Eğer boyumuzdan az da olsa memnun değilsek, kısa boylular nasıl giyinmeli araştırmalarına başlarız hemen. Birkaç göz yanılması, birkaç doğru parça ile olduğumuzdan daha uzun görünmeyi başarırız. Aslında ufak birkaç detaydır dikkat etmemiz gereken; fakat hayatî önem taşır bizim için.

Son yıllarda kısa boylu kadınların giyim tarzı gün geçtikçe daha da belirgin hale geliyor, stiller yerleşiyor. Doğru parçaları, iyi bir kombinle birleştirip, doğru aksesuarlarla kullandıktan sonra kendi tarzınıza da uygun giyinmemeniz için hiçbir neden yok. Peki, kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl giyinmeli, nelere dikkat etmeli? Gelin birlikte inceleyelim.

Tunikler kurtarıcınız, ama…

Tunikler özellikle tesettürlü kadınların çokça tercih ettiği parçalar. Kısa boylu kapalı kadınlar nasıl giyinmeli diye sorduğunuzda verilecek ilk cevaplardan biri de tunikler olacaktır. Tunikler hem pantolonla kullanılma imkânı, hem de farklı kombinler yaratmak için oldukça elverişli olduğu için çokça tercih ediliyor. Fakat önemli olan birlikte kullanıldığı parçalar. Tunikler, boyu kısa gösterme dezavantajına sahip parçalar olarak, kısa boylu hanımlar tarafından mutlaka kısa da olsa bir topukla tercih edilmeli. Tunikler, kısa boylu ve basenli kadınlar nasıl giyinmeli diye merak edenler için de en öncelikli çözümlerden.

Uzun pardesüler her mevsim için ideal

Özellikle kısa boylu tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli araştırmasına girdiyseniz, pardösülere rastlamamış olmanız mümkün değil. Zira özellikle her mevsim tercih edilebilir olması sebebiyle bu parçalar, çokça kullanılıyor. Birlikte kullanacağınız parçalar ve örtünüz ile her mevsime uygun kombinler yaratmanız mümkün. İster açık tonlarda bir pardösü kullanın, isterseniz kışa uygun koyu tonları tercih edin; sonuç olarak kısa boylu kapalı kadınlar nasıl giyinmeli derseniz cevabı işte bu pardösülerin kombinlenmesinde yatıyor.

Kalem eteklerle fazlalıklarınızı gizleyin

Kalem etek, özellikle yüksek topuklar ile birlikte kullanıldığında bir görsel yanılsama yaratıp, kişiyi çok daha uzun gösterme özelliğine sahiptir. Kalem eteğin vücudu sarması ve yüksek topukla bedeni toparlayan bir görüntü oluşturması, kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl giyinmeli sorusuna cevap için biçilmiş kaftan. Tesettür kullanan hanımlar için de geçerli bu pratik çözüm, ince bir tunikle tamamlandığında kısa boylu tesettürlü kadınlar nasıl giyinmeli diye merak edenler için de bir yanıt olacaktır.

Kloş etekler ve yüksek topuklar

Kısa boylular nasıl giyinmeli diye baktığımızda ilk gördüğümüz yüksek bel ve yüksek topuktur. Bu iki parçaya alternatif olarak kloş etekleri ve yine yüksek topukları görürüz. Kısa boylu ve kilolu bayanlar nasıl giyinmeli diye baktığımızda kloş eteklerin hatları kapatarak bu konuda da bize yardımcı olduğunu görüyoruz.

Aynı şekilde, kısa boylu kapalı kadınlar nasıl giyinmeli derseniz, kloş etekleri bir çizme veya yüksek bot ile tamamlayıp, şıklığınızı da konuşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.