Trend Kadın

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Elbise Giymeli? (Detaylı Rehber)

Elbiseler, özellikle içinde bulunduğumuz sıcak yaz günlerinde her kadının kurtarıcısı konumunda. Rahatlıkları, efil efil kumaşları, rengarenk çeşitleri ile sokaklara canlılık katan elbiseler, kadınların stillerini en güzel şekilde yansıtıyor. Kadınlar bu yazın modası olan elbiseler ile sokaklarda, plajlarda adeta şıklık yarışında. Peki, herkes her beğendiği elbiseyi giyebilir mi? Beğenilen her elbise her vücut tipinde aynı güzellikte durur mu? Elbette hayır. Bu içeriğimizde sizlerin, kısa boylular nasıl elbise giymeli sorusuna yanıtlar sunacağız. Doğru elbise seçiminin yalnızca model, kumaş ve renkle alakalı olmadığını, fiziğin ve vücut tipinin estetik görünümde ne kadar önemli olduğunu hep beraber göreceğiz. Evet kısa boylu kadınlar, sizi böyle alalım. Vazgeçilmezleriniz arasında olan elbiseler, bu tüyolarla sizlere daha bir yakışacak.

Kısa boylular nasıl elbise giymeli? Tabi ki, daha uzun görünebilmek için tek renk

Kısa boylular nasıl elbise giymeli konusunda değinmemiz gereken ilk nokta elbiselerin ruhu olan renkler. Renklerin sık kullanıldığı elbiseler yerine, baştan aşağı tek bir rengin hakim olduğu elbiselerin seçilmesi, silüetinizin olduğundan daha uzun görünmesini sağlar. Çok sayıda rengin yer aldığı elbiseler, boyun kısa görülmesine neden olur.

Sütun tarzı elbiseler tam size göre

Kısa boylu kadınlar içlerinde kaybolacaklarını düşündüklerinden uzun elbise ve etekleri tercih etmezler. Halbuki doğru seçilmiş uzun bir elbise ile hem bacak boyunu hem de üst vücudu ince ve uzun gösterebilmek mümkün. Bu konudaki ipucumuz şu şekilde; pileli ve kabarık elbiselerden kaçının. Bedeninizi bütünüyle saran sütun tarzı elbiseler ile ince ve uzun görünmenin keyfine varın.

Bacaklarınızın uzun ve ince görünmesini sağlayın

Mini elbiseler, kısa boylu çoğu kadının vazgeçilmezleri arasında. Kısa boylular nasıl elbise giymeli konusunun püf noktaları arasında, uygun ayakkabılar ile kombinlenmiş kısa elbiseler önemli bir yer tutuyor. Boyu dizlerin üstünde olan kısa elbiseler ile uzun bacaklı bir görünüm yaratmak mümkün.

Doğru deseni seçin

Çeşitleriyle kafamızı karıştıran elbiseler arasından, boyumuzu daha uzun gösterecek deseni seçebilmek de oldukça önemli. Buradaki en önemli püf noktası ise seçilen desenlerde yükseklik yanılsaması yaratabilmek. Bu sebeple kısa boylu kadınlar geniş desenlerden uzak durmalı ve olabildiğince boyuna baskılı desenleri tercih etmeli.

Kısa boylular nasıl elbise giymeli sorunsalındaki en can alıcı tüyomuz ise; boyunuz, kilonuz, ölçüleriniz ne olursa olsun, hissettiğiniz ölçüde güzelsiniz. Özgüven sizinle olsun.

İlginizi Çekebilir

Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.