Kadınların olmazsa olmazlar listesinin en başlarında gelir ayakkabılar. Çoğu kadın şıklığına şıklık katmak için, ufak servetler yatırmaktan çekinmez ayakkabılarına. Feminenliği arttırdığı yadsınamaz bir gerçek olan topuklu ayakkabılar, zarafeti tamamlayan babetler, rahatlığın simgesi sandaletler, çizmeler, botlar… Ama, kısa boylular için ayakkabı seçmek her zaman daha zor olmuştur!

Kadınların hayatında böylesine büyük bir alan işgal eden ayakkabılar, kimi kadın için de vazgeçilmez bir kurtarıcıdır. Kısa boylu kadınlar, olduğundan daha uzun ve ince görünmek için çeşitli giyim hilelerine sıkça başvurur. Ayakkabı tercihleri ise bu hilelerin başarıya ulaşmasında hayati önem taşır. Peki, nasıl olmalı bu tercihler? Kısa boylular için ayakkabıların hangileri kurtarıcı niteliğindedir?

İşte, kısa boylular için ayakkabı seçiminde kaçırılmaması gereken püf noktaları…

Yaşasın yüksek topuklar!

Kısa boylu kadınların başlıca vazgeçilmezi olan topuklu ayakkabılar, boyun olduğundan uzun görünmesini sağlayan en bilinen moda ipuçlarından. Dolgu topuk, sivri topuk, stiletto, platform topuk gibi birçok çeşidi olan topuklu ayakkabıların giyilen kıyafetle doğru kombini çok önemli. Platform topuklu ayakkabılar, topuklu ayakkabının diğer çeşitlerine kıyasla bacak boyunu en uzun gösteren ayakkabı çeşididir. Zarafetlerinden ödün vermeyen kadınlar seçimi, ince topuklardan yana olmalıdır. Stiletto, elit görünümünün yanında kombinlenen kıyafetle birlikte, bacak boyunu uzun gösterme konusunda epey yardımcıdır. Topuklu ayakkabı giyinmek istiyorum fakat rahatımdan vazgeçemiyorum, diyenler ise, dolgu topuklu ayakkabıları veya alt kısmında yükselticisi / platformu bulunan ayakkabıları tercih edebilirler.

Bilekten bağlamalı ayakkabılardan uzak durun!

Kısa boylu kadınlar nasıl ayakkabı giymeli konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri, her çeşit bilekten bağlamalı ayakkabıdan uzak durulması gerektiği. Zira bu formdaki ayakkabılar bileği kalın göstermekle birlikte, boyun da olduğundan basık görünmesine neden olur.

Uzun botlar ve çizmeler yerine “bootie”ler

Kısa boylular için ayakkabı tüyolarının bir diğeri de, özellikle kış mevsiminin vazgeçilmezi botlar ve çizmelerle ilgili. Kısa boylular etek veya pantolon kombinlerinde uzun botları yahut çizmeleri kullandıkları takdirde, bacak boyları kısa görünecektir. Bottan vazgeçemeyen kısa boylu kadınlar içinse çözüm kolay; “Bootie”ler. Bootieler, modern ve kibar görünümüyle son birkaç yılda moda ikonlarının vazgeçilmezleri arasında yerini aldı bile.

Düz ayakkabıdan geçemeyenler buraya…

“Topuklu ayakkabı sevmeyen kısa boylular nasıl ayakkabı giymeli? Başka seçenek yok mu yani? Ben düz ayakkabı istiyorum.” diyenler için ise babetler kurtarıcı niteliğinde. Fakat babetin, sivri burunlu olanı makbul. Ayakkabılarda sivri burun, boyun daha uzun görünmesine yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir

Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...