Güzel giyinmek, bilindiği üzere tüm kadınların kendilerini özel hissetmeleri için başvurdukları en etkili yollardan biri. Hele ki özel bir zamanda, özel bir yere gidilecekse, giyim için seçilecek her bir parçaya gösterilen özen kat be kat artacaktır. Kadınlar, düğünler, davetler gibi özel günlerde sıklıkla abiye seçimine başvurur. Abiye seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, seçilen abiyenin pahada ağırlığı, şıklığı veya tercih edilme oranı değil, vücut tipine uygunluğudur. Bu nedenle abiye seçiminde her kadının sorması gereken ilk soru” Bu abiye benim vücuduma uygun mu?” olmalıdır. Peki, çekicilikleri nam salmış kısa boylular nasıl abiye giymeli? Hazırladığımız bu içerikte kısa boylu kadınlara abiye seçimi için öneriler sunuyoruz…

Kısa boylular nasıl abiye giymeli sorusunun ilk cevabı: Yüksek topuklarla kombinlemiş uzun abiyeler…

Kısa boylu kadınlar, tercih ettikleri uzun abiyelerle daha ince bir görünüme kavuşabilir, boylarının daha uzun görünmesini sağlayabilir. Topuklu ayakkabıların eşlik ettiği uzun abiye kombini, abiyenin etek kısmıyla kapanan topuklu ayakkabılar sayesinde, boyun olduğundan çok daha uzun görünmesine yardımcı olacaktır.

Kumaş dokusuna dikkat!

Kısa boylular nasıl abiye giymeli, konusundaki önemli noktalardan bir diğeri de seçilen abiyenin kumaş çeşidi. Pileli, kat kat ve şifon tarzı abiyeler, kısa boylu özellikle de kilolu kadınların tercih etmemesi gereken türlerden.

Mini abiyeler tam bize göre

Uzun abiyeleri tercih etmeyen kadınlar buraya! Kısa boylular nasıl abiye giymeli? Kısa abiye giymeli. Mini abiyeler, kısa boylular için abiye modelleri arasında oldukça revaçta. Diz altına gelmeyecek boydaki kısa abiyeler, arzu edilen bir topuklu ayakkabı çeşidiyle bacak boyunun olduğundan daha uzun görünmesini sağlar.

Bırakın vücudunuzu tamamen sarsın!

Özellikle kısa boylu zarif kadınlar, seçtikleri doğru kıyafetlerle boylarının ve fiziklerinin avantajını kullanabilmeli. Vücudu tamamen saran abiyeler ile daha ince ve uzun bir fiziğe sahipmiş gibi görünmek mümkün.

Siyahın asaletine güvenin!

Kısa boylular nasıl abiye giymeli konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, seçilecek abiyenin rengi. Kısa boyluları uzun bir siluete sahiplermiş gibi gösteren koyu renkler, abiye çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden. Bilhassa tek renk olarak siyahın tercih edildiği abiyeler, kısa boylu kadınla daha zarif bir görüntü kazandırmaya yardımcı olur. Yükseklik yanılsaması sağlayacak olan bu tercih, boyu da daha uzun gösterecektir.

İlginizi Çekebilir

Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...