Kirpikler Nasıl Gürleşir ve Kalınlaşır?

Kirpikleri kalınlaştırmanın birçok yöntemi vardır. Bu yöntemler bir kombinasyon halinde kullanıldığında artmış bir hacimle daha dolgun ve daha kalın kirpiklere sahip olmak mümkündür. Birçok kadın kirpiklerindeki incelmeden ve kırılmalardan şikayet etmektedirler. Fakat birkaç teknik ve bir maskara değneği ile kirpikler kalınlaştırma ve seksi kirpiklere sahip olmak mümkündür. Kirpikleri kalınlaştırmak için göz makyajını uygun bir şekilde uygulamak bu yollardan birisi.

Kirpik kalınlaştırmak için ihtiyacınız olanlar

Hafif bir yüz temizleyici

Kirpik bigudisi

Şeffaf pudra

Kirpik güçlendirici

Maskara

Kirpik kalınlaştırmak için uygulama

1- Yüzünüzü yüz temizleyicisiyle yıkayın ve kurutun. Kaş ve kirpik bölgenize ayrı bir özen gösterin. Bu bölge özellikle işleme başlamadan önce iyi temizlenmeli ve kurutulmalıdır.

2- Kirpik bigudisiyle kirpiklerinizi kıvırın. Kullandığınızın ürünün kullanım yönergesine uygun hareket edin. Kirpik bigudileri kirpiklerdeki kalınlaşmayı ve hacmi artırmak için profesyonel makyaj uzmanlarının tercih ettiği bir üründür.

3- Kirpiklerinize ince bir şeffaf pudra uygulayın. Bu işlem maskara veya kirpik güçlendirici uygulamadan önce kirpiklerinizi kalınlaştırmaya yardımcı olacaktır.

4- Kirpiklerinize kirpik güçlendiriciyi uygulayın. Kirpik güçlendiriciyi herhangi bir güzellik marketinde bulabilirsiniz. Bu ürünler kirpiklerini kalınlaştırmaya ve güçlendirmeye yarayan selüloz liflerinden yapılmıştır.

5- Kirpiklerinizin üstüne maskarayı uygulayın. Sonra altından uygulayın. Uygulama esnasında kirpiklerinizdeki eğimi korumaya dikkate edin. Kirpiklerinizi düz bir yönde çekmeyin.

6- Maksimum bir hacim yaratmak için maskara fırçasını kirpiklerinizin uzunda birkaç saniyeliğine tutun.Güncellendi: Temmuz 7, 2019