Kirpikler Doğal Yolla Nasıl Uzar?

Kirpikleri uzun göstermek veya uzatmak için sahte kirpikler kullanılabileceği gibi, maskara da kirpikleri uzun göstermeye yardımcı olur. Fakat bunların dışında kirpiklerinizin doğal olarak daha uzun görünmesini isteyebilirsiniz. Kirpiklerinizi doğal yolla uzatmak için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Bunun için ihtiyacınız olan şeyler

Zeytinyağı, vazelin, E vitamini, kirpik fırçası

Kirpiklerinizi doğal yoldan uzatmak, uzun görünmelerini sağlamak için yapabileceğiniz şeylerden birisi diyetinizi geliştirmektir. Uygun bir şekilde beslenmezseniz saç, kirpik, kaş gelişiminiz de olumsuz etkilenecek ve hatta duracaktır. Doğru ve uygun beslenmemeniz tırnak gelişimini bile olumsuz etkiler.

Diyetinizin yanında kirpiklerinize doğal yağlayıcılar olarak kabul edilen zeytinyağı veya vazelin sürün. Kirpikleriniz daha güçlü olacaktır. Zeytinyağını veya vazelini geceden kirpiklerinize uygulayın. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkarak kirpiklerinizi yağdan arındırabilirsiniz.

Kirpiklerinize E vitamini uygulamayı deneyin. Bunu temiz bir kirpik fırçasıyla uygulayabilirsiniz. E vitamini kirpik gelişimini destekler.

Ayrıca kirpiklerinizi düzenli olarak fırçayla nazikçe taramanız kirpiklerinizin daha da uzamasına yardımcı olabilir.

Dikkat etmeniz gerekenler

Kirpiklerinize uyguladığınız kirpik fırçanızı düzenli olarak temizlemeyi ihmal etmeyin. Aksi halde gözlerinizde enfeksiyon riski artar. Kirpik fırçanızı düzenli temizleyerek gözlerinizde enfeksiyon oluşmasını önleyebilirsiniz.

Kirpikler gözlerimizi dış etkenlerden koruduğu gibi aslında önemli bir de güzellik unsurudur Kirpikler tüm dünya genelinde bir güzellik öğesi olarak bilinmektedir. Kadınlar genelde uzun kirpiklere imrenirler ve uzun kirpiklere sahip olmayı isterler.

Kirpiklerinizi doğal yoldan uzatırken sabırlı olmalısınız. Kirpikler normalde vücudun diğer bölgelerindeki kıllardan daha yavaş gelişir ve uzar.Güncellendi: Temmuz 1, 2019