Kil, içerisinde pek çok farklı minerali bulundurmasıyla oldukça zengin bir kaynaktır. Kil maskesi de bu zengin kaynaklardan üretilir. Kayalardan ve topraktan çıkan parçalardan oluşan kil, yapısı itibariyle oldukça özeldir. Küçük parçacıklardan oluşan kil, dünyanın birçok farklı bölgesinde bulunmaktadır. Kil, tek bir renge sahiptir. Farklı bölgelerde bulunan killer, farklı renklere sahiptirler. Cilt güzelliğinde kullanılan kil maskesi için kullanılabilecek killer; sarı, beyaz, pembe ve yeşil renk olabiliyor. İçerdikleri minerallere göre farklı renkte kil maskesini yüzünüze uygulayabilirsiniz.

KİL MASKESİNİN CİLDE FAYDALARI

Kil maskesini cildinize uygulamanızla birlikte oldukça güzel ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Cilt bakımınızda kil maskesini düzenli bir şekilde uygulamanızla birlikte etkisini görebilirsiniz.

Yağlanma Azaltıcı: Kil maskesinin en büyük yararı, cildinizin yüzeyinde bulunan fazla yağdan cildinizi arındırmasıdır. Cildinizdeki yağlanmamın azalmasını istiyorsanız kesinlikle kil maskesi uygulamalısınız.

Sivilce ve Akne Temizleyici: Kir ve toz gibi dış ortam faktörlerinden kaynaklı olarak meydana gelen sivilce, akne sorunundan kil maskesi yardımıyla kurtulabilmeniz mümkün.

Tıkanan Gözenek Arındırıcı: Tıkanan gözeneklerinizin açılmasında kil maskesinin önemli bir yeri vardır.

Besleyici: Kil maskesiyle birlikte cildinizi besleyerek, dinç görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizin kırışıklarla karşı karşıya kalmayarak genç gözükmesine olanak sunmasıyla birlikte aynı zamanda cildinize doğal bir ışıltı da veriyor.

KİL MASKESİ NASIL KULLANILIR?

Kil maskesi, farklı renkte killerden yapılabilmektedir. Farklı renkteki killer, mineral oranındaki değişiklikler sebebiyle birbirinden ayrılır. Cilt tipinize göre veya almak istediğiniz etkiye göre kil maskenizi oluşturabilirsiniz.

Yeşil Kil: Kil denildiğinde akla ilk yeşil kil gelmektedir. Yaygın kullanımından dolayı, kil maskelerinin büyük bir çoğunluğu yeşil kilden oluşturulur. Siyah noktaları engeller, gözenekleri açar ve cildi rahatlatır.

Kırmızı Kil: Cildi parlatan etkisiyle, güzelliğinize Güzellik katan kil türüdür. Yıpranmış ciltlerin tekrar doğal görünüme kavuşabilmelerinde önemli rol oynamaktadır.

Pembe Kil: Pembe kil ile maske, kuru ciltler için büyük bir kaynaktır. Kuru cilde sahipseniz pembe kille cildinizi besleyeceksiniz. Kırmızı ve beyaz killerin karışımından elde edilmesiyle, özel bir öneme sahiptir.

Beyaz Kil: Volkanik faaliyetler sonucu oluşan kil çeşididir. Bentonit Kil olarak da bilinir. Mineral açısından çok yoğundur ve cildin ihtiyacını bu noktada karşılamak için idealdir. Kuru ve yağlı ciltler için ideal bir kildir. Gözenek temizlemede, cildi beslemede, akne ve sivilceyle mücadelede başarılı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...