Keten Pantolon Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Keten pantolon günlük kombinlerde sıkça kullanılan parçalar arasındadır. Hem şık hem rahat bir kombin için keten pantolon tercih eden kişiler bu kombini doğru ayakkabı ile tamamlamalıdırlar. Çoğunlukla bahar ve yaz aylarında tercih edilen bu pantolonu doğru ayakkabı ve aksesuarlarla tamamlayarak hem şık hem de modaya uygun bir görüntü elde edebilirsiniz.

Keten pantolonun modeli ve rengine göre ayakkabı tercih etmek gerekir. Her ayakkabı modelinin her pantolonla uyum sağlamayacağı aşikardır. Doğru tercih yaparak günlük şık tarzı yakalamanız mümkündür.

Keten pantolonu doğru ayakkabı ile kombinleyerek modaya uygun, rahat ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Keten pantolon modelleri ve uyum sağladığı ayakkabılar aşağıda kategorize edilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Beyaz Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

İspanyol Paça Keten Pantolon

İspanyol paça keten pantolonlar topuklu ayakkabılarla kombinlenmesi gereken tasarımlardır. Uzun, İspanyol paça keten pantolonu stiletto, dolgu topuk ya da platform topuk ayakkabı ile kombinlemek mümkündür. Kısa, İspanyol paça keten pantolonlar ise hem düz hem de topuklu ayakkabı modelleri ile kombinlenebilir. Bu pantolon modeli ile topuklu sandalet, kısa topuklu ayakkabı, babet, stiletto, loafer gibi ayakkabı modelleri tercih edilebilir.

Düz Kesim Keten Pantolon

Düz kesim keten pantolonlar daha sade bir tasarıma sahiptir. Ancak bu sadeliği doğru şekilde kombin yaparak iddialı hale getirebilirsiniz. Bunun için öncelikle renk uyumunu yakalamak gerekir. Canlı renkleri bir arada kullanırken aksesuar kullanımını azaltmanızı tavsiye ederiz. Böylece karmaşık bir görüntü oluşmasını engellemek mümkün olur. Düz kesim keten pantolonla ister stiletto gibi kadınsı bir ayakkabı; isterseniz de sneakers gibi sportif bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Keten pantolonun altına tercih edeceğiniz ayakkabı modeli, kombinin kullanım alanına göre farklılık gösterecektir.

Yüksek Bel Keten Pantolon

Yüksek bel keten pantolonlar çoğunlukla bahar ve yaz aylarında tercih edilmektedir. Yüksek bel keten pantolonun altına tercih edilecek olan ayakkabının modeli pantolon paçasına göre belirlenmelidir. Paçaları dar yüksek bel keten pantolonlar babet, stiletto, espadril gibi ayakkabılarla kombinlenebilir. İspanyol paça, yüksek bel keten pantolonlar ise topuklu ayakkabılarla kombinlenmelidir. Dolgu topuk ayakkabı ile yazlık bir kombin oluşturmak mümkün olur. Yüksek bel keten pantolonun paçaları bilekte biten bir modelse topuklu veya düz ayakkabılar tercih edilebilir. Normal paça boyuna sahip keten pantolonlar topuklu sandalet, düz sandalet veya sneakers ayakkabılarla kullanılabilir.

Skinny Ankle Keten Pantolon

Skinny ankle keten pantolonlar bilekte biten bir model olduğu için hem düz hem de topuklu ayakkabılarla rahatlıkla kombinlenebilirler. Bu pantolon ile yaz aylarında hem şık hem de rahat bir kreasyon oluşturmak mümkündür. Keten pantolonu stiletto ile kombinleyerek şık ve zarif bir tarz yakalamak mümkündür. Dolgu topuk ayakkabı ve topuklu sandaletler de keten pantolon altına oldukça yakışan ayakkabı modelleridir.

Kısa Keten Pantolon

Keten pantolon, şort ve kapri modellerde de oldukça sık tercih edilmektedir. Yaz aylarında hem rahat hem de şık bir kombin için kısa keten pantolonlar kullanılabilir. Keten şortları dolgu topuk, topuklu sandalet, düz sandalet ve parmak arası terliklerle kombinlemek mümkündür. Dilerseniz bez ayakkabı ve espadril gibi düz modellerle de keten şortları kombinleyebilirsiniz. Keten kapriler ise babetlerle oldukça şık duran parçalardır. Günlük kullanım için oldukça uygun olan bu kombini basic bir tişörtle veya sade detayları olan bir bluzla kombinlemek mümkündür. Keten kapriler espadril gibi düz ayakkabılarla ya da topuklu sandaletlerle kombinlenebilir.Güncellendi: Mayıs 23, 2019