Keten Pantolon Altına Hangi Ayakkabılar Giyilir?

Seneler önce bej keten rengi pantolon altına bildiğimiz siyah parlak kundura giyen bir yakınım olmuştu (Baya yakın ama deşifre etmeyeceğim kendisini!). O zamanlar erkek giyimi hususunda şimdiki gibi bilgi sahibi değilim tabi. Ama göz zevkim diyor ki ” Bir acayiplik var bu işte”. Keten pantolon üstüne tişört, gömlek, polo yaka bir çözüm bulan yurdum erkeği keten pantolon altına ayakkabı seçimi söz konusu olduğunda hangi ayakkabı giyilir bir türlü bulamıyor. Spor ayakkabı mı yoksa klasik mi seçmeli bilemiyor, e bilemedikçe biraz saçmalıyor. Peki keten pantolon altına cidden spor ayakkabı mı yoksa klasik ayakkabı mı giyilir?

DURUMA GÖRE DEĞİŞİR. Yani cevap nereye gittiğinize, spor mu yoksa klasik mi bir kombin yapmak istediğinize ve kombindeki parçaları nasıl kullandığınıza bağlı olarak değişir.

Keten Pantolon Altına Giyilecek Klasik Ayakkabılar Hangileri?

Keten pantolonlar ile daha klasik bir kombin yaratmak istiyorsan klasik ayakkabılara yönelebilirsin. Öyle klasik dedik diye smokin altına giyilen ayakkabılarla karıştırmayın aman. Yarı resmi dediğimiz ayakkabı modellerinden bahsediyorum.

Mesela oxford veya derby model ayakkabıları ele alalım. En resmi ayakkabı modeli oxford modeldir. Peki oxford bir ayakkabının resmiyetini nasıl kırabiliriz? Doğru rengini seçerek.

Siyah yerine açık tonlarda bir kahverengi seçersen, keten takım elbise altına giyilecek kıvama gelir. Renk ne kadar açıksa ayakkabı o kadar günlüğe yaklaşır. Lastik tabanlı versiyonları da var. Lastik tabanlı olanları daha spor tarzda tabi ki.

Monk Strap ayakkabı dediğimiz tokalı ayakkabılara gelirsek. Bağcıksız ayakkabılar zaten çok resmi ayakkabı türleri değildir. Keten pantolonun veya takım elbisenin rengine göre siyah, kahverengi, bej, bordo canınız ne isterse giyin.Problem yok.

Gelelim Loafer yada makosen dediğimiz ayakkabı modellerine. Keten takımlarla gerek düz deri gerek süet modelleri tercih edilebilir. Süet olanlar daha spordur.

Aklınızda bulunsun. Ben modelleri gösterirken hep kahve tonlarından gittim ama bej, lacivert, bordo gibi renklerde kullanılabilir. Bağcıklı modellerde siyaha gitmemenizde fayda var. Keten pantolonlar için fazla klasik kaçabilir diye diyorum.

Keten Pantolon Altına Spor Ayakkabı Giyilir mi?

Keten pantolon altına ayakkabı seçerken bir diğer alternatif spor ayakkabılar. E haliyle spor ayakkabı giyecekseniz kombin ona göre şekillensin değil mi? Mesela kravat takma o spor ayakkabıyla. Basic bir tişört, kıvrık paça bir keten pantolon altına çek spor ayakkabıyı keyfine bak.

Bembeyaz bir spor ayakkabı lacivert tonlarda bir keten pantolon üstüne basic bir tişört giyebilirsin. Basit ama şık ve kesin bir kombin.

“Beyaz spor ayakkabı istemem yok mu keten pantolonun hafifliğine eşlik edecek hafif bir ayakkabı?” diyorsan espadril derim başka da bir şey demem. Tarzına uygunsa keten pantolon altına espadril dene pişman olmazsın.

Keten pantolon altına ayakkabı meselesinde bir diğer ihtimal marin veya tekne ayakkabıları dediğimiz, günlük ayakkabı türleri. Özellikle beyaz keten pantolonlarla inanılmaz yakıştığını belirteyim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...