Kavisli Kaş Nasıl Alınır: Düzleştirilir?

Kaş alımı kozmetik ve cilt uygulamaları alanında en önemli ve dikkat gerektiren uygulamalardan biridir. Yanlış kaş alımı bir çok kalıcı soruna sebebiyet verebilirken bir taraftan da uzun süreler boyunca orantısız ve hoş olmayan bir görüntüyle baş başa kalmanız anlamına gelir.

Doğru kaş alımı ise yüz tipi, kaş tipi, yüz ve kaş arası orantılar göz önünde bulundurularak yapılması gereken bir uygulama demektir. Öncelikle bilinmesi gereken en önemli ve temel nokta doğru kaş alımının ölçülü kaş alımı olduğudur. Kaş alımı ile ilgili doğru olarak bilinen en büyük yanlışlardan biri her yüze aynı kaş tipi uygulamasının yapılabileceği yönündeki kanıdır ki tamamen yanlış bir kanı ve bilgidir. İkinci bir önemli nokta ise kaş alımında kesinlikle ve kesinlikle ip, sir ağda, soğuk ağda gibi uygulamaların doğru olmadığı gerçeğidir. Kaş alımı ölçülü bir biçimde ve cımbızla gerçekleştirilmelidir. Cımbızla kaş alımı uzun süren ve meşakatli bir uğraş olduğundan bir çok uygulayıcı daha kısa sürede çözüm sunan iple kaş alımı ya da ağdayla kaş alımını tercih etmektedir ki bu durum bir çok istenmeyen sonuçla karşılaşılmasına sebep olmaktadır.

Kaş tipinin doğru tespit edilmesi ise bir diğer önemli noktadır. Kaşın cinsi yoğunluğu ve kalitesi kaş alımında en önemli unsurlardan biridir.Özellikle kavisli kaş nasıl alınır sorusu için bu noktalar oldukça büyük önem taşır ?

Peki kavisli kaş nasıl alınır?

Kavisli kaş nasıl alınır sorusunun cevabı yine ölçülü kaş alımındadır. Kaşlarda kavis oluşumu yanlış kaş alımı uygulamaları sonucu sıkça görülen bir sorun olup bu tip durumlarda kaş altı doldurulması ve göz kapağı üstndeki fazlalıkların alınması geri kalan bölgelerin ise kaş ortası ve kaş bitimi hariç uzamaya bırakılması demektir ki bu da kaş alımından ziyade basit bir düzeltmedir. Kavislerin doğru şekilde dolabilmesi için kaşın doğal yapısına dönmesi beklenmeli bu süreçte fazladan yapılacak her tür müdahaleden ve cımbızla yapılan uygulamalar hariç tüm uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Kavisli kaş nasıl alınır, doğru ölçü nedir?

Kavisli kaş nasıl alınır, Kavisli kaş için doğru ölçüler nasıl belirlenir sorusunun cevabı ise şu şekilde kavisli kaşların alımında göz kapağı üzerinde kaş altındaki bölgedeki kavise kadar gelen alan hiçbir uygulamaya maruz bırakılmamalı kavis yumuşatılıp göz yuvasının kendi kavisini kaplayacak forma dönüştürülmelidir.Güncellendi: Haziran 28, 2019