Kaş dövmesi nedir?

Bir insanın yüzündeki en önemli kısmı kaşlarıdır. Tabi ki şunu da atlamamak gerekir; insanların kaş şekilleri hem duygularınızı hem de karakterinizi ele verir. Bir çok çeşit kaş şekli mevcuttur.

Kaş şekillerimiz uzman ellerden geçmediği sürece bakışların anlamsızlaşmasına neden olur. Uzman ellere bıraktığımız zaman kaşların gürlüğü, şekli, rengi, kavisi yüzünüzle uyumlu olması çok önemlidir. Kaşları daha güzel görünüme kavuşturmak için bir çok yöntem vardır.

Daha önceleri evinizde doğal yöntemlerle kaş kalınlaştırma yaptığımız bir diğer adıyla kalemle doldurma işlemini yapıyorduk. Fakat kalıcı makyajla kaş dövmesi yaptırarak bu zahmet tümüyle kurtulmak mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Saks Mavisi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Nar Çiçeği Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Açık Mavi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Gri Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Kaş Dövmesi Nasıl Olur?

Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki kaş dövmesinin süresi 2 yıl olup kesinlikle uzman ellerde yapılması gerekmektedir. Son zamanlarda moda haline gelen ve birçok ünlü ismin tercih ettiği kaş dövmesi bir diğer adı da kaş kontörü yani kalıcı makyaj uygulanır.

Kaş Dövmesi Öncesi ve Sonrası

Uygulama öncesinde kaş bölgesine tropikal anestezi yapılır. Ultra ince uçlu bir iğne yardımıyla cildin sadece en üst tabakasına yumuşak hatlar çizerek uygulanır. Bu kullandıkları iğne tek kullanımlıktır. Kaşlarınızın çıkış yönüyle aynı hizada doğal çizgiler atılır.

Kaş Dövmesinde Kaç Teknik Vardır?

Kaş dövmesinde toplam 3 teknik bulunmaktadır. Bunlardan 1.si kaş tasarımı yapıldıktan sonra tasarımın tamamını kalıcı makyaj boyası ile boyamak. 2.si kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi ince ince kıl şekilleri çizmek. Son olarak 3. sü de kaş tasarımı yapıldıktan sonra kaş tasarımı bölgesine kalıcı makyaj boyasıyla hafifçe gölgelendirmektir.

Kaş Dövmesi Boyası Nedir? İşlemler Ne Kadar Sürer?

Kontür boyası bitki ve minerallerden elde edilir. 0 steril, anti-bakteriyel özelliğine sahiptir. Alerji testinden geçirilmiş boyadır.

Kaş dövmesi yapılınca kaş bölgesi uyuştuğu için hafif kanamalar olabilir ve hissizlik olabilir. Kaş dövmesi yapıldıktan sonra o bölgeye 2 gün su değdirilmez. Bir seans genellikle 2 saat sürmektedir.

Kaş dövmesi seansı toplam 2’dir. Yıkandıktan sonra kaş çok koyu görünecektir. Fakat zamanla doğal rengine dönecektir. İlk seansta kaş tasarımının makyaj uygulaması yapılır. İkinci seansta ise renginde açılma olan bölgelere düzeltmeler yapılıp işlem tamamlanır. Birkaç gün sonra kaş diplerinde ufak ufak kabuklanmalar olacaktır. Bu kabuklanmalar kaşlara zarar vermesin diye vazelinle yada özel nemlendiricilerle nemlendirilerek kabukların çabuk ve kolay atılmasını sağlar.

Kabuklar kesinlikle soyulmamalıdır. Çünkü boya deri altına yerleşebilir. Kabukların hepsi döküldükten sonra kaşlar tamamen doğal rengini alacaktır.

Kaş Dövmesini Kimler Uygulayabilir?

Kaşları düşük ve küskün bir ifadeye sahip olanlar
Doğuştan kaş şekli problemi olanlar
Daha kavisli ve daha kalın kaşlara sahip olmak isteyenler
Yaralanma veya yanık gibi ciddi rahatsızlık geçirip kaşsız kalanlar
Elleri titreyen yada kendi kendine makyaj yapmakta zorlananlar uygulayabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...