Kadınlar Cinsel İlişkide Ne Kadar Zevk Alır?

Kadınların ve erkeklerin cinsel birleşme sırasında aldıkları zevkin temel bir ölçütü ve karşılaştırması ne yazık ki bulunmamaktadır. Orgazm sürelerine dayalı yapılan bazı araştırmalar kadınların erkeklere daha çok zevk aldığı iddiası taşımasına rağmen çok da doğru olduğu söylenemez. Kadınların ve erkeklerin cinsel ilişkiden beklentileri farklı olduğundan zevk alma oranları arasında bir değerlendirme yapılamamaktadır.

Bununla birlikte ortalama bir erkeğin orgazm süresi 6 saniye iken ortalama bir kadının bir ilişki sırasında orgazm olma süresi 24 saniyelere kadar çıkabilmektedir. Ancak daha önce de söylediğimiz gibi bu kadın ve erkek arasındaki zevk alma oranlarını karşılaştırmak için yeterli değildir?

Kadınlar seks sırasında nelerden ne kadar zevk alır?

Kadınların seks sırasında zevk alma oranlarını arttıran tüm içerikler çoğunlukla duygusallıkla ilgilidir. Kadınlar çoğunlukla hoşlandıkları partnerle birlikte olduklarında zevk alırlar. Duygusal her hangi bir his barındırmayan seksler kadınlar için yeteri kadar zevk veren seks türleri değildir.

Erkeklere nazaran daha zor orgazm olan kadınlar, çoğunlukla mekanik yöntemsel unsurlardan ziyade, pirimitif yapısalcı hareket ederler. Bir kadının cinsel ilişkiden zevk alabilmesini sağlayan en temel unsur kadının hoşlandığı erkeğe zevk verebildiğini ve onu tatmin edebildiğini hissetmesidir. Bu şekilde bir kadın aşık olduğu veya sevdiği partnerine yetebildiğini hissederek daha fazla tatmin olur.

Kadınlar seksten ne kadar zevk alır?

Her kadın partneri kendisinin isteklerini ve duygularını ön plana alarak davrandığı ve duygusal bir bağ kurduğu sürece seksten zevk alır. Bu durum partnerler arasındaki uyumun seviyesine bağlı olarak artar ya da azalır.

Bununla birlikte çiftlerin kişisel olarak hoşlandıkları bazı fanteziler, heyecan faktörü, ortam şartları gibi bazı elementler de çiftlerin zevk alma kat sayısını arttıran şeylerdir. Her şeyde olduğu gibi sekste de rutin süreci sıkıcılaştıran ve çiftleri isteksizleştiren unsurlardandır. Yeni pozisyonlar, farklı fanteziler, değişik kurgular ilişkiyi daha eğlenceli hale getirirken hem kadının hem erkeğin zevk alma kat sayısını arttırır.

Ayrıca çiftlerin her gün seks yapıyor olması sanıldığı gibi zevk oranını arttırmaz aksine azaltır. Unutmayın zaman zaman kendinizi özletmek iyidir.Güncellendi: Temmuz 7, 2019